Команда Міністерства оборони України офіційно повідомила, що має намір провести військовий облік для жінок в онлайн-форматі. За словами заступниці міністра оборони Ганни Маляр, над цим керівництво відомства планує працювати протягом 2022 року. Вона також додала, що Генштаб незабаром почне розробляти відповідні документи.
Джерело: Фейсбук-сторінка Ганни Маляр
Військовий облік планують покращувати протягом 2022 року
Ганна Маляр звернула увагу на те, що на впровадження електронної системи військового обліку є цілий 2022 рік. Вона також наголосила, що саме стільки триватиме виконання закону.
Протягом 2022 року Генеральний Штаб створить низку документів, які зроблять процес військового обліку зрозумілим, прозорим та максимально зручним. Під час процесу також переглядатимуть уже чинні норми. Ми працюємо над тим, щоб перевести в онлайн-формат та автоматизувати цей процес. У частині, у якій це буде технічно можливо, – підкреслила представниця Міністерства оборони.
За словами Ганни Маляр, команда українського лідера Володимира Зеленського вирішила запроводити військовий облік, щоб навести лад та знати можливий потенціал, оскільки наразі є проблема зруйнованої системи обліку.
Що важливо знати про зміни щодо військовозобов'язаних
17 грудня 2021 року пресслужба Міністерства оборони опублікувала норми, відповідно до яких розширюється перелік спеціальностей та професій. Він передбачає взяття жінок на військовий облік.
Йдеться про те, що на облік обов'язково мають стати журналістки, операторки, піарниці, видавчині, бібліотекарки, перекладачки, медики, фінансистки тощо.
Окрім того, наголошується, що директори підприємств мають контролювати, щоб на військовий облік встали всі жінки, які працюють у компанії. У нових працівників перевірятимуть наявність відповідних документів.
Читайте також:
Військовий облік жінок стосуватиметься й матерів – дані Міноборони
Пентагон виступив із заявою про російські війська біля кордонів України
Путін влаштував публічний шантаж США та ЄС на саміті G20