Експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я припускають, що коронавірус COVID-19 може походити з дослідницької лабораторії в китайському Ухані. Водночас вони додали, що це лише гіпотеза, яка потребує перевірки. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Sky News.
Станом на початок лютого команда ВООЗ продовжує роботу в КНР для виявлення джерела походження інфекції. Вони вже отримали безліч нової інформації, що стосується пандемії.
За словами доктора Пітера Дашака, який входить у склад комісії, китайські експерти на місці готові до співпраці. Ті одночасно ведуть власне розслідування, а от іноземців пустили для перевірки лише через рік після офіційного початку глобальної епідемії.
“Вони діляться з нами даними, які ми раніше не бачили. Яких ніхто раніше не бачив. Вони відкрито говорять з нами про будь-який можливий шлях”, - наголосив Дашак.
Незабаром команда ВООЗ відвідає Уханьський Інститут вірусології. Саме там триває робота з коронавірусами, хоча місцеві вчені спростовують відомості про “втечу” вірусу COVID-19 з цих умов.
“Ми обізнані про гіпотези щодо можливої причетності лабораторії, і ми безумовно збираємося поставити питання про всі ключові аспекти Уханьського Інституту вірусології… Якщо є дані, які ведуть до будь-яких гіпотез, ми будемо слідувати за даними, ми будемо слідувати за доказами. Якщо вони ведуть на ринок морепродуктів і до ланцюга охолодження, ми підемо туди. Якщо вони ведуть нас на ферму для розведення диких тварин або пташиний ринок — ми підемо туди. Якщо вони ведуть нас в лабораторію — підемо туди. Перед нами всі варіанти, і ми зберігаємо неупередженість”, - своєю чергою наголосив доктор.
Нагадаємо, офіційно лікарі почали бити на сполох через поширення невідомого раніше вірусу одразу після Нового року-2020. Вірус поширювався з китайського Уханя, однак вже за кілька місяців стало відомо — інфекція була у більшості країн світу задовго до кінця 2019 року.
Як повідомляв ONLINE.UA, експерти Національного інституту гігієни та епідеміології В’єтнаму підтвердили виявлення нового штаму коронавірусу COVID-19. Попередньо він схожий на так звану британську мутацію.