Впровадження візового режиму з Росією: названі дві несподіваних перешкоди
Категорія
Політика
Дата публікації

Впровадження візового режиму з Росією: названі дві несподіваних перешкоди

Впровадження візового режиму з Росією: названі дві несподіваних перешкоди
Джерело:  online.ua

Малоймовірно, що свою згоду на впровадження візового режиму між Україною і Росією дасть президент Петро Порошенко, при цьому в Європі також виступають проти такого рішення.
Таку думку висловив український журналіст, політичний оглядач і блогер Олександр Михельсон в своєму блозі на ONLINE.UA.
«Навряд чи на це (на застосування візового режиму між Україною і РФ - Ред.) буде згода президента, без чого достатньої кількості голосів у парламенті не набереться», - сказав Михельсон.
«А згоди президента напевно не буде, тому що, якби таке бажання у нього було, то цей режим вже був би введений, все дуже просто», - продовжив блогер.
«І справа тут, я думаю, навіть не в знаменитій Липецькій фабриці. Крім усього іншого, як мінімум, наші європейські партнери повністю будуть проти такого кроку, оскільки для них головне - це пригасити пожежу між Україною і Росією. І якось добитися того, щоб були умовно нормальні відносини між нашими двома країнами», - вважає український журналіст.
«Навряд чи можна сказати, щоб відносини «поновилися», оскільки вони вже 25 років не дуже нормальні. Але, принаймні, в Європі хотіли б (я, в першу чергу, маю на увазі Німеччину, Францію), щоб у них були підстави робити вигляд, ніби нормальні українсько-російські відносини існують», - продовжує Михельсон.
«На жаль, цей тиск плюс небажання наших вождів роблять введення такого візового режиму дуже-дуже малоймовірним, як мені здається», - резюмує блогер.


Більше  читайте в блозі Олександра Михельсона на ONLINE.UA: Визовому режиму с Россией помешают Порошенко и Европа


Категорія
Технології
Дата публікації

Компанія Meta отримала звинувачення у створенні незаконної монополії — чим це загрожує

Цукерберг
Джерело:  Reuters

Федеральна торгова комісія США (ФТК) ініціювала судовий процес проти корпорації Meta за звинуваченням у створенні незаконної монополії в соціальних мережах, шляхом придбання Instagram і WhatsApp. Антимонопольне відомство США намагатиметься довести доцільність скасування цих угод.

Головні тези:

  • Федеральна торгова комісія США звинувачує Meta у створенні незаконної монополії в соціальних мережах після придбання Instagram та WhatsApp.
  • Meta відхрещується від звинувачень, називаючи справу абсурдною та шкідливою для розвитку технологій.
  • Судовий процес запланований на липень 2025 року, де Марк Цукерберг має пояснити свої дії, спрямовані на усунення конкурентів.

На Meta чекає суд: що сталося

Як стверджує Федеральна торгова комісія США, придбання цих компаній мали на меті усунути конкурентів, які могли б загрожувати статусу Facebook як основної платформи соціальних мереж. ФТК подала позов у 2020 році під час першого терміну президента Дональда Трампа.

Директорка Meta з юридичних питань Дженніфер Ньюстед назвала у своєму блозі цю справу слабкою і такою, що стримує інвестиції в технології.

Це абсурд, що ФТК намагається розвалити велику американську компанію в той самий час, коли адміністрація намагається врятувати китайський TikTok.

Meta регулярно звертається до Трампа з моменту його обрання, відмовившись від модерації контенту, яку республіканці вважають цензурою, і пожертвувавши 1 млн дол на інавгурацію Трампа. Генеральний директор Meta Марк Цукерберг також неодноразово відвідував Білий дім протягом останніх тижнів.

Передбачається, що Цукерберг виступить зі свідченнями на суді, де його допитають щодо електронних листів, у яких він пропонував купити Instagram, аби усунути можливого конкурента Facebook, а також висловлював занепокоєння, що WhatsApp із сервісу зашифрованих повідомлень може перетворитися на соціальну мережу.

У судових матеріалах Meta наполягає, що придбання Instagram у 2012 році та WhatsApp у 2014 році було вигідним для користувачів. Компанія також стверджує, що попередні висловлювання Цукерберга втратили актуальність, зважаючи на сучасну жорстку конкуренцію з боку TikTok (ByteDance), YouTube (Google) та месенджера iMessage від Apple.

Федеральна торгова комісія вважає, що Meta має монопольне становище на ринку платформ для спілкування з друзями та родиною. За її словами, основними конкурентами Meta у США є лише Snapchat і MeWe. Натомість сервіси на кшталт X (Twitter), TikTok, YouTube і Reddit, які орієнтовані на поширення контенту серед незнайомців на основі спільних інтересів, не розглядаються як прямі конкуренти Meta.

Судовий процес запланований на липень 2025 року. Якщо ФТК здобуде перемогу, на другому етапі розгляду їй доведеться довести, що примусове відчуження Meta таких активів, як Instagram або WhatsApp, справді допоможе відновити конкуренцію на ринку.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?