Вже в 2045 році третина пенсіонерів України опиниться за бортом пенсійної системи і не зможе отримувати пенсію. У Світовому банку закликають українську владу терміново реформувати пенсійну сферу вже зараз.
Джерело: пресслужба Мінсоцполітики
На зустрічі з керівництвом Мінсоцполітики старший економіст Світового банку Олексій Случинський представив результати моделювання пенсійної системи України і прогноз за сценарієм "статус-кво" на період до 2045 року. Результати показали, що, якщо нічого не змінювати, буде не тільки падати рівень заміщення пенсіями заробітку (до 20% до 2045 року), а й знижуватися охоплення пенсійним забезпеченням людей пенсійного віку (до 70% до 2045 року).
Що пропонує Світовий банк
Світовий банк допомагає Мінсоцполітики удосконалити систему індексації пенсій і розробити законопроєкти в пенсійній сфері. На найближче майбутнє українські чиновники домовилися з міжнародними партнерами опрацювати систему пенсійних виплат, в якій будуть максимально збалансовані гарантована, страхова і накопичувальна складові з урахуванням можливостей бюджету, перспектив розвитку економіки і прогнозу впливу тієї чи іншої системи виплат на рівні заміщення пенсією заробітку.
Також у Світовому банку підтримують Україну у впровадженні другого рівня пенсійної системи, обов'язкових пенсійних накопичень, які є важливою складовою загальної архітектури пенсійної системи.
Економісти установи пояснюють, що більшість країн, в яких накопичувальна система вводилася на заміщення солідарної, зіткнулися зі значними проблемами. Але країни, які ввели пенсійні накопичення як додаток, а не заміщення солідарної системи, отримали хороші результати, стійкі пенсійні системи і високі рівні пенсійного забезпечення людей.
Читайте також: