Альянс має почати говорити про "реальні речі" у питанні членства України в НАТО. Виконання Україною послідовних завдань може "змінити політичну динаміку" в окремих країнах-членах НАТО щодо питання членства. Таку заяву зробив експредставник Держдепартаменту США з питань України (2017-2019 рр.) Курт Волкер під час організованого Kyiv Post тематичного вебінару.
Джерело: Укрінформ
Волкер також зазначив, що приєднання України до Північноатлантичного альянсу залишається питанням стратегічного значення як для Європейського Союзу, так і для його основного трансатлантичного партнера – США.
"НАТО приймає рішення консенсусом, а це означає, що кожна країна-член має дати згоду, щоб було прийняте спільне рішення. А ми знаємо, що є багато європейських країн, які побоюються, що це (приєднання України до НАТО – ред.) буде провокативним кроком щодо Росії, що це втягне Альянс у конфлікт на Донбасі і що Україна недостатньо реформована і занадто корумпована. У нас є проблеми в межах НАТО зі знаходженням консенсусу для запрошення України стати членом", - заявив експредставник Держдепу.
Волкер констатував, що колишня і нинішня українська влада зробила чимало важливих кроків і виконала більшість необхідних критеріїв для членства в НАТО. Проте, на його думку, все впирається не стільки у виконання цих критеріїв, як у політичні питання.
Європейський чиновник переконаний, що Альянс має почати говорити про "реальні речі" у питанні членства України в НАТО. Виконання Україною послідовних завдань може "змінити політичну динаміку" в окремих країнах-членах НАТО щодо питання членства.
Україна і НАТО
З критичною оцінкою з цього приводу нещодавно виступили у Берліні. Кандидати в канцлери Німеччини Армін Лашет і Олаф Шольц не бачать перспективи членства України в НАТО і ЄС найближчим часом. Вони вважають, що потрібно бути чесними і реалістичними в цьому питанні, не надавати Києву порожніх обіцянок.
Утім, така можливість залишається теоретичною — українській стороні необхідно надалі реформувати державу.
Читайте також:
У Німеччині чесно оцінили можливості членства України в ЄС і НАТО;
Зеленський звернувся до лідерів Німеччини з гострими питаннями про майбутнє України;
Путін зробив НАТО компромісну пропозицію.