Втрати Росії на війні значні, але поки що не критичні для противника, оскільки РФ має великий мобілізаційний ресурс і проводить приховану мобілізацію.
Джерело: брифінг представника ГУР Міністерства оборони Вадима Скібіцького
Росія має декілька способів прихованої мобілізації
Втрати Росії на війні значні, але поки що не критичні для противника. Адже у них великий мобілізаційний ресурс. Але проблеми у військах окупанта лишаються. Насамперед – це комплектування бойових підрозділів, брак дефіцитних спеціальностей – механіки-водії, навідники гармат –спеціальності, які потребують спецпідготовки, - сказав Скібіцький.
Також в ГУР повідомляють, що в пунктах постійної дислокації противника не вистачає особового складу, який би сформував батальйон чи батальйонно-тактичну групу. Тепер їх формують з різних частин.
Мобілізація в Росії проходить приховано. Зараз задіюють Бойовий армійський резерв країни – російською БАРС, за рахунок якого комплектуються стрілецькі батальйони. Маємо чіткі свідчення цього. Там немає медкомісій чи інших процедур, ти просто підписуєш контракт у військоматі і їдеш на фронт, – сказав Скібіцький.
Другий спосіб мобілізації у Росії – формування добровольчих батальйонів за національною ознакою. Кремль віддав вказівку на створення таких батальйонів у всіх федеральних утворення. Чисельність одного батальйону – 500-600 осіб, які будуть воювати в Україні.
Також в Росії широко розповсюджено найманство. Це вихідці країн з Близького Сходу переважно, що також суперечить міжнародним конвенціям. Наразі Росія не оголошує мобілізацію, бо для цього треба оголосити війну. Для Кремля – це оголосити поразку та невиконання раніше озвучених планів, – наголосив представник ГУР.
Читайте також: