Громадяни Угорщини готові продовжувати усіляко підтримувати українських біженців і не вважають, що кошти, які витрачаються на українців, потрібно витрачати на потреби власного народу. Це підтверджують результати нового дослідження авторитетної словацької аналітичної організації GLOBSEC.
Джерело: GLOBSEC
В Угорщині фіксують рекордний рівень підтримки українських біженців
Варто звернути увагу на те, що репрезентативне соціологічне дослідження відбувалося у восьми державах Центральної та Східної Європи – йдеться про Польщу, Литву, Латвію, Чехію, Румунію, Угорщину, Болгарію та Словаччину.
Що важливо розуміти, народ Угорщини, який через публічну проросійську позицію свого прем'єра Віктора Орбана сприймається українцями як найбільш ворожий до нас серед членів ЄС, насправді є найбільш прихильним до допомоги біженцям.
Ми повинні і далі підтримувати біженців з України, адже вони тікають від війни, - заявили 90% опитаних угорців.
Не можна також не згадати про те, що саме в Угорщині найбільшою є дельта між цим рівнем підтримки і часткою тих, хто вважає, що "біженці з України отримують підтримку за рахунок наших громадян, слабших і соціально вразливих, які більше її потребують" (таких лише 41%, один з найнижчих рівнів у регіоні).
Фото - globsec.org
Як допомоги українським біженцям ставлять в інших країнах ЄС
Згідно з результати дослідження, трохи менше бажання підтримувати українських біженців демонструють громадяни Латвії, Польщі та Литви - там цей показники зупинився у медах 79-82%.
Окрім того, зазначається, що у Литві та Польщі 50-52% громадян невдоволені тим, що ця підтримка здійснюється за рахунок зниження фінансування литовців та поляків відповідно.
Не можна також не звернути увагу на те, що у трьох країнах регіону – Румунії, Словаччині та Болгарії – кількість незадоволених вища за рівень підтримки. Найгірша ситуація у Болгарії із рівнем у 71%/52%.
Читайте також:
Європарламент ухвалив потужну резолюцію проти Угорщини — що вона змінить
Хочете грошей. Орбан поставив ультиматум Україні
Орбан заявив про неможливість перемоги України у війні. У МЗС різко відреагували