З 14 травня аеропорт "Жуляни" закриють на капремонт
Категорія
Україна
Дата публікації

З 14 травня аеропорт "Жуляни" закриють на капремонт

З 14 травня аеропорт "Жуляни" закриють на капремонт

Аеропорт "Київ" (Жуляни) буде закрито на прийом/випуск повітряних суден з другої половини 14 травня й до вечора 24 травня у зв’язку з проведенням капітального ремонту злітно-посадкової смуги.

Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на прес-службу КМДА.

Зазначається, що для координації дій стосовно підготовки до капітального ремонту, роботи з авіакомпаніями, пасажирами, підприємствами-суміжниками, а також суворого виконання плану проведення ремонтних робіт в аеропорту створено оперативний штаб.

Читайте також: Між Києвом та аеропортом "Бориспіль" може з'явитися електротранспортне сполучення

На час закриття аеропорту всі авіакомпанії, які базувалися в аеропорту, перенесуть відправлення та прийом рейсів до аеропорту "Бориспіль".

Згідно до вимог авіаційних правил України буде видано відповідний НОТАМ (інформація про зміни в правилах проведення і забезпечення польотів) про закриття аеропорту.

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Під США почала "танути" літосферна плита — що буде далі

Що відбувається з літосферною плитою під Штатами
Джерело:  online.ua

Дослідники Техаського університету неочікувано для всіх з'ясували, що літосферна плита, на якій розташована Північна Америка, поступово "тане" та "капає" в мантію Землі. За словами вчених, це перший такий випадок в історії людства, який вдалося зафіксувати.

Головні тези:

  • Танення літосферної плити наразі не загрожує суттєвими змінами у ландшафті і не призведе до провалу континенту в магму.
  • Спостереження за подібними явищами допомагає розкрити інші таємниці еволюції Землі.

Що відбувається з літосферною плитою під Штатами

За словами вчених, їм вдалося виявити так зване кратонічне витончення: цілі брили з нижньої частини Північноамериканського континенту повільно стікають в магму.

Що важливо розуміти, кратони — це стародавні скельні утворення, які складають ядро ​​континентів Землі, пише SciTechDaily.

Просто зараз "краплі" породи стікають в магму під Середнім Заходом США (північ центральної частини Штатів).

Як зазначають іноземні науковці, наразі не варто хвилюватися через те, що континент провалиться в магму або зміниться ландшафт у цій його частині.

Мантійні процеси, що спричиняють стікання, можуть впливати на еволюцію тектонічних плит з часом, але вони дуже повільні. Більше того, очікується, що крапання зрештою припиниться, оскільки залишки тектонічної плити занурюються глибше в мантію, а її вплив на кратон зникає.

Спостерігати за подібними процесами вкрай важливо, адже це допомагає зрозуміти, як планета еволюціонувала протягом тривалого часу.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?