Сьогодні, 15 січня, з Іллічівського морського порту відправляють перший експериментальний рейс за маршрутом Україна-Грузія-Азербайджан-Казахстан-Китай. Про це повідомив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк на своїй сторінці в Facebook.
"Він стане новим напрямком "Шовкового шляху" і альтернативою доставки вантажів з України на ці ринки в обхід території Росії. Завдяки рішенню уряду про запуск такого поїзда українські та європейські товари потраплятимуть в країни Середньої Азії навіть за наявності санкційних обмежень на них з боку Москви. Російське транзитне і торгове ембарго не завадить транспортуванню наших вантажів на ринки Середньої Азії", - зазначив прем'єр.
Спочатку вантажі з України до Грузії доправлятимуть морем, потім - залізницею до Азербайджану. Потім - знову морем в Казахстан, а звідти - залізницею до Китаю.
Експерти видання Wall Street Journal (WSJ) дійшли висновку, що російські загарбники поєднують грубу силу, яка була в Червоної армії, та сучасні технології, щоб просуватися вперед на фронті. Загалом усе це перетворюється на виснажливий наступ на зруйновані українські міста і села ціною тисяч убитих і поранених солдатів РФ.
Головні тези:
- Вже кілька місяців українські воїни постійно відбиваються від російських "Орланів", використовуючи невеликі вибухові безпілотники.
- У містах ворожа піхота влаштовує жорсткі атаки, ігноруючи власні втрати.
Експерти оцінили тактику армії РФ
За словами фахівців, російський спосіб ведення війни складається з кількох ключових елементів.
Насамперед армія РФ використовує безпілотники для виявлення позицій ЗСУ.
Після цього окупанти активно використовують свої бомби та артилерію, щоб прокладати шлях піхоті для захоплення української території.
Кожен елемент атаки підтримує інші, що відбуваються одночасно або хвилями. Це створює ефект снігової кулі, змушуючи українських військових відступати, — пише видання.
Не можна також ігнорувати той факт, що над лінією фронту майже завжди знаходяться сотні розвідувальних безпілотників.
Саме завдяки їм ворог отримує детальну інформацію про українських військових.
Російські війська використовують їх для виявлення українських артилерійських знарядь і великих скупчень військ у лісових масивах, бліндажах і траншеях, а потім планують удари й атаки по цих позиціях, — наголошують експерти.