Представники КМДА попередили, що смог через пожежі на торфяниках на півночі Київської області залишатиметься у столиці України протягом 5-6 вересня.
Джерело: Telegram-канал КМДА
Київ огорнув смог через пожежі на торфяниках
Синоптики прогнозують на 5-6 вересня північно-західний вітер, через що у КМДА закликають киян не тримати вікна відкритими та уникати тривали прогулянок.
Через утворений смог Київ наразі посідає перше місце серед міст із найзабрудненішим повітрям у світі.
Небезпечне перевищення норми спостерігається по всьому Києву, ситуація з кожною годиною тільки погіршується. Концентрація PM2.5 в стороні столиці зараз в 25.2 разів вище рекомендованого ВООЗ середньорічного значення якості повітря.
Так, після української столиці на другому місці стоїть Богота (Колумбія), а на третьому Джакарата (Індонезія).
В КМДА повідомляють, що смог у Києві триватиме до середи, 7 вересня. Зараз пожежники роблять все можливе для гасіння торфовищ.
Як працює система моніторингу від КМДА
Система моніторингу якості повітря в Києві від міської адміністрації складається із двох типів станції – референтних та індикативних. Загалом у міста пʼять референтних і 46 індикативних станцій. Усі вони є в застосунку «Київ Цифровий», тобто там можна побачити адресу розміщення кожної станції та якість повітря в певному районі.
Датчики станцій, які належать КДМА, вивчають якість повітря щонайменше за вісьмома показниками. Деякі вимірюють до 12 показників – діоксид азоту, оксид вуглецю, озон, діоксид сірки тощо. Станція наповнюється залежно від її місця розташування й того, які забруднювачі є в районі.
Де моніторити якість повітря
у додатку «Київ Цифровий»
на мапі Управління екології та природних ресурсів КМДА
на мапі «ЛУН Місто»
у телеграм-боті SaveEcoBot
у телеграм-боті «Якість повітря» від «ЛУН»
Читайте також: