Масштабним наступом на Донбасі бойовиків ДНР
президент Росії Володимир Путін переслідує три важливі цілі.
Загострення на Донбасі: хроніка подій, фото і відео
Про це пише газета The Washington Post у статті, переклад якої зробив ONLINE.UA.
Як зазначає видання, не випадково ескалація почалася наступного дня після телефонної розмови Путіна з президентом США Дональдом Трампом. Трамп і Путін, згідно з офіційними повідомленнями, не дуже багато говорили про Україну під час телефонної бесіди; Трамп назвав це "важким питанням". Білий дім також не випустив указ, що широко обговорювався, про миттєве скасування санкцій США проти Росії.
У статті наголошується, що ескалація бойових дій на сході може сильно нашкодити Україні.
"Економіка України демонструє ознаки відновлення; в 2016 році були повідомлення про позитивний ріст, в той час як Росія залишалася в рецесії. В економічних та інституційних реформах прогрес йде повільно. Нові бойові дії піддають це все ризику. Швидше за все, це
одна з цілей Путіна
", - пишуть автори.
Читайте також
:
Віталій Дейнега: в Україні є конкретна проблема, на якій грає Кремль
Інша ж мета
, за даними видання, полягає в тому, щоб підштовхнути Трампа до поступок, яких хоче Москва - не тільки скасувати санкції, а й визнати російську сферу впливу, включаючи Україну. В обмін Путін пропонує "співпрацю" в боротьбі з "Ісламською державою" на Близькому Сході. Але військове співробітництво США та Росії також є однією з головних цілей Путіна. Іншими словами, він пропонує угоду, де "в обмін" на бажане він отримає ще що-небудь.
"Якщо Трамп на це погодиться, Путін
досягне третьої мети
- зменшення глобального впливу США і посилення впливу Росії. Це те, що лідери Конгресу, такі як сенатор Джон Маккейн, намагаються довести Трампу, і що наочно демонструє історія відносин останніх двох президентів з Путіним. Якщо Білий дім вважає за краще ігнорувати це все, то Україна буде не єдиною, хто програє", - пише The Washington Post.
Як повідомляв ONLINE.UA,
.