За інформацією західних аналітиків та журналістів, на тлі санкцій, введенних країнами G7 за злочинну війну проти України і встановлення цінового ліміту на закупівлю російської нафти, Кремль щодня втрачає по 170 млн доларів.
Джерело: Bloomberg
Що відомо про втрати Кремля через санкції та обмеження цін на нафту
За інформацією видання, із посиланням на економістів та аналітиків, вже з 5 лютого щоденні втрати Кремля через цінове обмеження закупівлі російської нафти виростуть до 280 млн доларів.
Експерти та аналітики з Гельсінського Центру досліджень в галузі енергетики та чистого повітря зазначають, що наразі російська нафта торгується на ринку за ціною більш ніж удвічі нижчою від світових розцінок.
Заборона ЄС на нафту і обмеження цін на нафту нарешті набули чинності, і їх вплив виявився настільки значним, як і очікувалося, - підкреслює аналітик Гельсінського Центру досліджень Лаурі Мюллівірта.
Аналітики Центру вважають, що провідні країни світу мають і надалі тиснути на РФ.
Дослідники спрогнозували, що в разі зниження верхньої межі вартості російської нафти до 25-35 доларів за барель з 60 доларів, така санкція скоротить доходи РФ від експорту нафти ще на 100 млн євро щодня. Хоча прибуток все ще буде вищим від тих грошей, які витрачає Росія на видобуток і транспортування ресурсу.
За словами Мюллівірта, зараз важливо максимально скоротити можливість Кремля отримувати прибуток від експорту нафти, а також обмежити ще наявний імпорт нафти та газу з Росії.
ри цьому не варто виключати ймовірність нових спроб енергетичного шантажу з боку РФ, адже Москва цілком здатна довільно скоротити постачання для того, щоб в черговий раз сколихнути ринок й спровокувати стрибок цін на нафту.
Як відомо, ЄС ввів обмеження на майже весь нафтовий морський імпорт з боку РФ з 5 грудня 2022 року. Також блок приєднався до санкцій з боку "Великої сімки", обмеживши вартість поставок з Росії: тепер такою послугою, як стандартна галузева страховка може скористатися лише той, хто заплатить за неї 60 доларів або менше
Згідно з даними CREA, поки що Росія встигла відвантажити сиру нафту на суму 3,1 млрд євро на суднах, на які поширюється цінова стеля. При цьому додаткові західні санкції, наприклад, посилення штрафів за недотримання вимог і додаткові санкції щодо продажу танкерів, можуть скоротити прибуток Москви від експорту викопного палива ще приблизно в 200 млн євро щодня.
Дефіцит федерального бюджету Росії збільшиться до рекордного рівня в грудні через падіння доходів на тлі обмежень на експорт нафти й зростання витрат на вторгнення в Україну. Дефіцит бюджету досяг рекордних 3,9 трлн рублів (56 млрд доларів) минулого місяця. Таким чином, дефіцит за весь 2022 рік склав близько 3,3 трлн рублів, що призвело до скорочення профіциту за 11 місяців року.
Тим часом європейці нервують через очікування другого етапу ембарго на російську нафту в лютому, ситуація з пальним напружена.
За словами директора Консалтингової групи "А-95" Сергія Куюна, на тлі обнулення російського енергетичного імпорту з боку Німеччини, наразі особливо сильно "нервують" поляки.
Читайте також: