Зеленський доручив уряду підвищити мінімальну зарплату в 2024 році
Категорія
Економіка
Дата публікації

Зеленський доручив уряду підвищити мінімальну зарплату в 2024 році

Зеленський доручив уряду підвищити мінімальну зарплату в 2024 році
Джерело:  online.ua

Президент України Володимир Зеленський провів нараду з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем і міністром фінансів Марченком щодо бюджету на 2024 рік.

Джерело: ОПУ

Зеленський анонсував пріоритети бюджету-2024

Зеленський повідомив, що доручив прем’єру підготувати основу для того, щоб у першому півріччі наступного року підвищити мінімальну зарплату в Україні.

Першим пріоритетом бюджету буде оборона та безпека, який буде становити щонайменше трильйон шістсот мільярдів гривень, як і цього року.

Наступного року ми додаємо значні бюджетні кошти на оборонно-промисловий комплекс – на виробництво зброї в Україні. І на дрони. Причому й на купівлю того, що необхідно за кордоном, і на українське виробництво.

Ще 100 мільярдів гривень спрямують на виробництво зброї, яким опікується Мінстратегпром, та на українську армію дронів.

Іншим пріоритетом є підтримка ветеранів.

Зберігаємо пріоритетом і соціальні видатки. Щонайменше 469 мільярдів гривень. Будуть додаткові кошти на систему охорони здоров’я – це щонайменше плюс 24 мільярди до видатків цього року. Буде плюс на систему освіти, передусім на підтримку вчителів і викладачів.

На березень запланована індексація пенсій.

Ми додаємо стимулювання економіки – виробництв, робочих місць, інвестицій. Того, що потрібно, аби Україна могла швидше відновитись.

Також Зеленський провів нараду щодо інтеграції України з Євросоюзом і НАТО.

Інша нарада, тривала нарада, – щодо підготовки перемовин із партнерами, різними: із «Великої сімки», із Глобального Півдня. Все це буде.

Читайте також:

  • Україна запросить до 14 млрд дол фінансової допомоги США у наступному році

  • США надали Україні новий грант на 1,25 млрд доларів. Куди спрямують кошти

  • Україна отримала понад 1,2 млрд дол гранту від США та Фінляндії

Категорія
Україна
Дата публікації

Україна повернула ще двох підлітків з ТОТ і Росії

Bring Kids Back UA
діти

Ще двох підлітків вдалось врятувати з окупації та території РФ у межах ініціативи Президента Bring Kids Back UA та завдяки зусиллям команди “Українська мережа за права дитини”.

Головні тези:

  • Двоє українських підлітків були врятовані з окупованих територій ТОТ та Росії завдяки зусиллям ініціативи Bring Kids Back UA та Української мережі за права дитини.
  • Одна з історій – про 17-річну Оксану, яка пройшла через приниження та насильство в Росії, але завдяки допомозі команди змогла повернутися до України.
  • Інший підліток, 18-річний Андрій, жив на окупованій території зі страхом мобілізації до армії РФ, але також вдалося повернутися додому з допомогою Української мережі за права дитини.

Двоє українських підлітків повернулися додому з ТОТ та РФ

Рідне місто 17-річної Оксани російська армія окупувала ще у 2014 році. Тоді її, ще дитиною, разом із мамою примусово вивезли до Росії. Там вона зіткнулася з постійним приниженням через українське походження — у школі її не просто цькували, а й неодноразово били.

Попри щоденний тиск і насильство, Оксана не втратила бажання повернутися до України. Вона кілька разів намагалася самостійно дістатися додому, а під час останньої спроби провела в дорозі чотири доби без їжі.

Після цього Оксана звернулась по допомогу до команди Української мережі за права дитини, яка допомогла розробити безпечний маршрут та оформити всі необхідні документи. Сьогодні дівчина вже в Україні та планує вступати до вищого навчального закладу.

18-річний Андрій жив із мамою та сестрою на тимчасово окупованій території. Постійний моральний тиск супроводжувався реальною загрозою мобілізації до армії РФ. Російські військові стежили за будинком хлопця та переслідували його. Те, що одного дня його можуть змусити воювати проти власної Батьківщини, стало найбільшим страхом та мотивацією виїхати.

Андрій кілька разів намагався самостійно врятуватись, але марно. Його сестрі раніше вдалося вибратися з окупації, і саме вона порадила братові звернутися до Української мережі за права дитини.

Цього разу спроба була успішною: команда наших партнерів склала безпечний маршрут і допомогла хлопцю перетнути кордон. Зараз Андрій у безпеці на підконтрольній Україні території, поруч із сестрою.

Щоб краще розібратися у темі викрадення Росією українських дітей — дивіться документальну стрічку “Понівечене дитинство”, яку створило українське незалежне медіа та відеопродакшн Online.UA.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?