Є ймовірність того, що 20 вересня спеціальну сесію Радбезу ООН щодо України відвідає президент України Володимир Зеленський, а від російської сторони на ній буде присутній голова МЗС РФ Сергій Лавров.
Джерело: Politico
Зеленський може зустрітися з Лавровим на засіданні Радбезу ООН
Журналісти наводять слова неназваного західного дипломата, якому відомі плани Генеральної Асамблеї.
Представники України відмовилися коментувати таку можливість або ж повідомити про подробиці запланованих закордонних поїздок Зеленського.
У Вашингтоні не сказали, чи приїде на спеціальне засідання Ради Безпеки щодо України американський президент Джо Байден.
Лавров, як досвідчений дипломат, найімовірніше, проведе власні зустрічі з лідерами країн Глобального Півдня, зазначають журналісти.
Представники українського керівництва планують заручитися ще більшою підтримкою інших країн за допомогою особистих бесід під час заходу в Нью-Йорку. Одним із головних завдань Києва буде переконати представників Глобального Півдня чинити тиск на Кремль, щоб зупинити небажану російську активність у Чорному морі, що призвела до зростання глобальних цін на продовольство.
Дві резолюції Генеральної Асамблеї ООН, які засудили вторгнення російських військ в Україну, підтримали понад 140 країн. Але мало хто готовий піти далі підтримки на словах.
Представники країн, підтримкою яких Зеленський має намір заручитися, економічно пов'язані з РФ і Китаєм.
Колишній представник керівництва Леберії В. Г'юде Мур, який нині працює в Центрі глобального розвитку, зазначив, що серед очільників країн Африки є розуміння того, що в міжнародних питаннях відбуваються певні зміни, що не в їхніх інтересах приєднуватися до якоїсь однієї зі сторін.
В ОП назвали наслідки мирних переговорів із РФ для Європи
За його словами, Росія є прикладом класичного окупанта, який має на меті знищити все цивільне населення та захопити територію. Якщо зараз заохотити противника переговорами, тоді це буде схваленням наступного етапу війни.
Якщо зупинити війну тим, що ти сядеш за стіл переговорів, як це було у 2014 році, залишивши за Росією частину окупованих територій, це значить, що ти хочеш перенести війну на наступні роки, на наступні покоління, і при цьому війна буде набагато масштабнішою, — йдеться в повідомленні.
У поточній війні, зазначив Подоляк, не може бути компромісів, адже Москва не налаштована дотримуватися мирних ініціатив. Ба більше, навіть якщо зараз почати переговори про припинення війни, обстріли міст України продовжаться і Росія може почати атакувати інші країни.
Для Європи і демократичного світу сьогодні фінансувати оборону України набагато дешевше, ніж завтра мати справу з розлюченою Російською Федерацією, яка не пройшла через політичну трансформацію. Якщо сьогодні війна буде закінчена несправедливо, як це було зроблено у 2014 році, завтра Європа витрачатиме набагато більше на власну безпеку, ніж сьогодні коштує вся військова підтримка України, — підсумував Михайло Подоляк.
Читайте також:
FT дізналося деталі масштабних міжнародних переговорів щодо України
Українська формула миру стане базою для вирішення інших військових конфліктів — Зеленський
На саміті у Саудівській Аравії виникли суперечки щодо української формули миру