Президент Володимир Зеленський вважає рішення про надання Україні статусу кандидата на членство в Європейському Союзі перемогою, яку чекали 120 днів і 30 років.
Джерело: відео Зеленського
Щиро вітаю рішення лідерів ЄС надати Україні статус кандидата. Це унікальний та історичний момент у відносинах України та Євросоюзу, - написав президент у твіттері.
Володимир Зеленський подякував президенту Євроради Шарлю Мішелю та президентці Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн, а також лідерам держав-членів ЄС, які одноголосно ухвалили це рішення на саміті.
Одне з найважливіших рішень для України за всі 30 років незалежності нашої держави. Однак це рішення – не тільки для України. Це найбільший крок на посилення Європи, який можна було зробити саме зараз, саме в наш час і саме в таких умовах, коли російська війна випробовує нашу здатність зберегти свободу і єдність.
Дякую саміту всіх лідерів Європи. Дякую нашим героям – кожному й кожній, хто зі зброєю в руках захищає незалежність України та свободу Європи.
Дякую! Дякую за те, що робите можливою нову історію Європи – ще сильнішої, ще вільнішої.
Слава Україні!
Вступимо в ЄС, а потім будемо відпочивати, підсумував президент.
Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн привітала Україну, Молдову і Грузію з отриманням статусу країн-кандидатів на входження до ЄС.
Сьогодні гарний день для Європи. Вітання Президенту Зеленському, Україна, президенту Санду, Молдова, та прем’єр-міністру Гарібашвілі, Грузія. Ваші країни є частиною нашої європейської родини. Сьогоднішнє історичне рішення лідерів підтверджує це, - сказала вона.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та Високий представник Євросоюзу Жозеп Боррель заявили, що надання Україні статусу кандидата в Європейський Союз є вирішальним моментом для України та ЄС, для миру та демократії на спільному Європейському континенті.
На тлі війни в Європі Європейський Союз прийняв сьогодні історичне рішення: надав статус кандидата в ЄС Україні. Це вирішальний момент для нас, Європейського Союзу, та для України, а також для миру і демократії на нашому спільному континенті, тому що ми разом живемо на Європейському континенті.
Читайте також: