Зеленський привіз до Харкова відзнаку "Місто-герой України"
Категорія
Україна
Дата публікації

Зеленський привіз до Харкова відзнаку "Місто-герой України"

Зеленський привіз до Харкова відзнаку "Місто-герой України"
Джерело:  online.ua

У середу, 22 березня, президент України Володимир Зеленський відвідав Харків із неанонсованим візитом.

Джерело: Володимир Зеленський

Зеленський приїхав у Харків

Під неанонсованого візиту до Харкова Зеленський передав міському голові Ігорю Терехову почесну відзнаку "Місто-герой України".

Передав Харківському міському голові Ігорю Терехову почесну відзнаку "Місто-герой України". Завдяки жителям цього прекрасного міста воно боронить нашу незалежність пліч-о-пліч з іншими містами нашої держави, — йдеться у повідомленні.

Фото: t.me/ihor_terekhov

Також президент провів нараду щодо відновлення деокупованих територій регіону, облаштування фортифікаційних споруд, відбудови інфраструктури та надання допомоги жителям.

Зеленський провів координаційну нараду на Донеччині

Під час робочої поїздки у Донецьку область президент провів координаційну нараду з питань соціально-економічної та актуальної безпекової ситуації в регіоні.

Учасники обговорили відновлення зруйнованої інфраструктури, забезпечення безперебійного постачання води та електроенергії. Крім того, йшлося про фінансування закладів охорони здоров’я, переміщених із тимчасово окупованих територій, - йдеться у повідомленні.

Глава держави також заслухав доповідь військового командування про оперативну обстановку в зоні відповідальності оперативно-тактичного угруповання "Лиман".

Під час поїздки Зеленський завітав на АЗС, випив кави, фотографувався та спілкувався з українськими воїнами.

Читайте також:

Категорія
Політика
Дата публікації

У Фіцо маніпулюють питанням підвищення оборонних витрат Словаччини

Фіцо

У політсилі антизахідного прем’єра Словаччини Роберта Фіцо заявили, що словацькі громадяни мали би висловитись на референдумі щодо європейського рішення про збільшення оборонних витрат.

Головні тези:

  • Політики в Словаччині розходяться в поглядах щодо підвищення оборонних витрат країни.
  • Євродепутати розглядають можливість проведення референдуму щодо збільшення фінансування на оборону в ЄС.
  • Деякі вважають, що збільшення витрат на оборону призведе до зменшення фінансування соціальної сфери та розвитку регіонів.

У Фіцо не хочуть підіймати рівень оборонних витрат Словаччини

Про це заявив євродепутат від партії Фіцо Smer-SD Ерік Каліняк, який також є віцеголовою цієї політсили.

Євродепутат сказав, що якщо у рішенні ЄС про збільшення фінансування країн-членів на оборону не буде опції про невійськове використання цих коштів, у Словаччині слід провести референдум з цього приводу, перш ніж погоджуватись на це.

Якщо виникне ситуація, що для збільшених оборонних витрат не буде можливим подвійне використання, наприклад на інфраструктуру, реконструкцію мостів, будівництво лікарень, і Словаччині доведеться витрачати більше лише на зброю і боєприпаси — варто провести референдум з цього приводу, щоб мати чіткий мандат від громадян щодо того, що про таке збільшення витрат не може бути мови.

Він також не погодився з думкою, що це ставить під питання членство Словаччини у НАТО за умови, коли Білий дім хоче від союзників радикального збільшення витрат.

Поки що країни-члени НАТО мають витрачати на оборону 2% ВВП. А деякі не виконують навіть цього.

Євродепутат від партії чинного президента Петера Пеллегріні Hlas-SD Браніслав Ондруш назвав "божевіллям" відповідний план Єврокомісії на 800 млрд євро, заявивши, що у Європи немає можливостей для таких інвестицій, а подбати про кращий захист можна інакше.

Я погоджуюся з необхідністю зміцнювати європейську безпеку. Але це треба робити в інший спосіб. Зброя ніколи не сприяла більшій безпеці, — заявив він, продовживши, що збільшення видатків на оборону означає зменшення фінансування на соціальну сферу та розвиток регіонів.

Водночас євродепутат від опозиційної Прогресивної Словаччини, експрем’єр Людовіт Одор заявив, що збільшення видатків на оборону однозначно необхідне.

Якщо ми не можемо покладатися у цьому питанні на США — Європа має бути готовою захищати своїх громадян.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?