Президент України Володимир Зеленський намір підняти на зустрічі з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель, яка відбудеться 12 липня в Берліні, глобальне питання про газопровід Північний потік-2. Він хоче нагадати їй про людяність.
Джерело: ОПУ
Виступаючи на спільній прес-конференції з президентом Литви Гітанасом Науседою в Вільнюсі, Зеленський анонсував, що його зустріч з Меркель буде важливою з точки зору енергетичної безпеки не лише України, а й Європи. Він нагадав, що з приводу ПП-2 думки в ЄС розділилися, але вирішальну роль в цьому питанні відіграє Німеччина.
"Питання "Північного потоку - 2" є глобальним. Про це будемо говорити з Ангелою Меркель. І розділяти питання "Північного потоку - 2" і безпеки ми не будемо. Ми не продаємо українців і не продаємо життя наших людей", - підкреслив Зеленський.
Український лідер визнав, що іноді буває складно знайти баланс між безпекою та економікою, але зазначив, що вважає в ситуації, що склалася, коли Росія веде війну проти України, а Німеччина тим часом підтримує економічний проєкт країни-агресора, ПП-2 - "лакмусовим папірцем", яка показує пріоритети тих чи інших країни.
"Коли ви не відчуваєте, що ви в безпеці, то думаєте про економіку. Коли у вас війна, то ви думаєте насамперед про життя людей. Я вважаю, що людяність - в першу чергу. І я вважаю, що спочатку безпека, а потім вже економіка ", - додав Зеленський.
Зустріч Зеленського і Меркель
Раніше в МЗС України анонсували, що Зеленський і Меркель проведуть довірливу розмову в Берліні. Вони обговорюватимуть ключові речі - безпеку, "нормандський формат", "Північний потік-2", торгівлю та інвестиції.
Також в дипвідомстві відзначали, що Ангела Меркель скоро повинна піти зі своєї посади, тому важливо зустрічатися з представниками ключових політичних партій, щоб донести до них важливість і пріоритетність українського порядку денного. У МЗС підкреслювали, що Київ чекає чіткої і прямої підтримки Німеччиною європейської перспективи України та її членства в ЄС, а також більш конструктивної позиції щодо членства України в НАТО та подальшого функціонування "Північного потоку-2".
Читайте також: