Зеленський заявив про ще один спосіб деокупації українських територій
Категорія
Політика
Дата публікації

Зеленський заявив про ще один спосіб деокупації українських територій

Зеленський заявив про ще один спосіб деокупації українських територій
Джерело:  online.ua

27 серпня український лідер Володимир Зеленський публічно звернувся до міжнародної спільноти й звернув увагу на те, що саме Кримська платформа може бути майданчиком для деокупації не лише Криму, але й інших територій. З такою заявою глава держави виступив за підсумками спільної зустрічі з президентами Молдови, Польщі та Румунії.

Джерело: Фейсбук-сторінка Офісу президента України

Зеленський просить світ об'єднатися навколо Кримської платформи

"Я говорив, що Кримська платформа може стати майданчиком пошуку шляхів деокупації й інших територій та розв'язання інших регіональних конфліктів. Лише об'єднавши зусилля наші держави стають сильнішими і можуть швидко досягти бажаного результату", - наголосив Володимир Зеленський.

Український лідер звернув увагу на те, що потрібно об’єднатися задля європейської і євроатлантичної інтеграції.

Президент також нагадав, що 19 липня Україна, Молдова та Грузія створили проєкт асоційованого тріо щодо членства в ЄС.

Наступним кроком Володимир Зеленський називає визнання країн-ЄС перспектив країн асоційованого тріо (Україна-Молдова-Грузія).

Окрім того, наголошується, що офіційний Київ запропонував посилити взаємодію військово-морських сил причорноморських держав, а також озвучив пропозицію Румунії і Молдові долучитися до цієї ініціативи.

Також глава держави наголосив, що його команда виступає за посилення і постійну присутність у Чорному морі сил та засобів Альянсу.

Що вирішили на Кримській платформі

За підсумками історичного саміту Кримська платформа, який відбувся 23 серпня в Києві і в якому взяли участь 46 іноземних делегацій, сторони ухвалили спільну декларацію. У документі йдеться про те, що Росія є окупантом Криму — вперше на міжнародному рівні.

У декларації зафіксовано наступне:

  • невизнання незаконної анексії Криму Російською Федерацією;

  • зобов’язання розглянути додаткові дипломатичні, політичні обмежувальні санкції щодо Росії в разі подальшої агресії проти України;

  • об’єднання зусиль усіх країн-учасниць платформи для зміцнення безпеки і стабільності в Чорноморському регіоні.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?