Кабінет міністрів затвердив політичну пропозицію Міністерства освіти і науки щодо реформування загальної середньої освіти "Нова українська школа"
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на прес-службу МОН України.
Міністр освіти і науки Лілія Гриневич заявила, що це політична пропозиція - стратегічний документ, з урахуванням якого буде розроблятися подальша програма діяльності Кабміну з реформування загальної середньої освіти до 2029 року.
"Ми повинні перейти від школи знань до школи компетентностей. Це означає, що ми повинні виділити необхідне ядро знань і навчити дітей реально з цими знаннями працювати. Ці зміни добре ілюструє метафора: можна читати на швидкість, а можна читати з розумінням. Школа компетенцій - це читання з розумінням", - сказала міністр.
Вона зазначила, що зміна підходів і впровадження нових методик викладання заради отримання нових якісних результатів навчання в школі зажадає від учнів і педагогів більше часу і сил. За її словами, такі зміни в рамках 11-річки без шкоди здоров'ю дітей і підвищення інтенсивності навчання здійснити неможливо.
Читайте також: Вла да вирішила, скільки українських студентів отримуватимуть стипендії
"Щоб забезпечити нові результати навчання, допомогти нашим дітям успішно обирати профіль подальшого навчання і напрямок свого життєвого розвитку, нам потрібна 3-річна профільна школа, тобто 12-й рік. Але за рахунок підвищення якості середньої освіти за більшістю спеціальностей бакалаврату ми можемо зробити 3-річне навчання, тобто ці речі будуть взаємно компенсуватися", - заявила Гриневич.
Вона також розповіла і про ризики невпровадження реформи. Це, зокрема: погіршення конкурентоспроможності середньої освіти України, збереження тенденції до погіршення якості всіх видів освіти; зниження якості людського капіталу та, як наслідок, погіршення конкурентоспроможності економіки України; втрата науково-технічного потенціалу держави. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман в свою чергу заявив, що ці тенденції спостерігаються в суспільстві вже зараз, тому зволікати з впровадженням реформи середньої освіти не можна.
У Міносвіти наголосили, що концепція "Нова українська школа" пройшла широке громадське обговорення, до якого приєдналися представники всіх зацікавлених сторін - педагоги, батьки, експерти, роботодавці, представники професійних спільнот, громадські діячі. Вона також прийнята колегією МОН.
Користувачі мережі обговорюють рішення уряду.
Як повідомляв ONLINE.UA, Кабмін України прийняв рішення про розрив угоди про співробітництво з Росією в сфері телебачення і радіомовлення.