У Литві людям на пошту надходять фейкові листи від імені Міністерства оборони Литви, в яких зазначається, що литовське населення нібито вербують до тристоронньої литовсько-польсько-української бригади ім. Великого гетьмана Костянтина Острозького.
Джерело: LRT
Литовці отримують фейкові повідомлення із закликами взяти участь у війні
Зловмисники використовують для поширення цієї інформації спеціально створений домен kariuomene.com, вони розсилають листи, в яких вказують, що проходить призов громадян Литви до армії, а після служби їх пошлють воювати в Україну, — попереджають у Міноборони Литви.
Відомство зазначає, що литовсько-польсько-українська бригада дійсно існує, проте вона працює за окремим мандатом.
У Міноборони додали, що у мережі побільшало фейків про міжнародну бригаду, здебільшого їх поширювали російські пропагандисти на своїх порталах. Схожі листи також отримали жителі Польщі.
Як Литва відреагувала на скандальну заяву посла Китаю
Українські дипломати та представники Литви та Естонії висловили обуреність скандальною заявою посла
Китаю стосовно відсутності суверенного статусу колишніх радянських республік.
Очільник МЗС Литви Габріелюс Ландсбергіс зазначив, що сумніви китайських дипломатів у суверенному статусі республік колишнього СРСР є однією з причин, чому країни Балтії не мають довіри до Пекіну.
Якщо хтось досі дивується, чому країни Балтії не довіряють Китаю "посередництво для миру в Україні", то ось китайський посол, який стверджує, що Крим — це Росія, а кордони наших країн не мають законної основи, — наголосив Ландсбергіс.
Читайте також:
Франція та інші союзники евакуюють дипломатів із Судану
Голова Пентагона Остін назвав основні прорахунки Путіна
Румунська депутатка крикнула "Слава Москві" під час засідання парламенту — відео