Жителька Румунії роками підпирала двері каменем вартістю у мільйон євро
Категорія
Світ
Дата публікації

Жителька Румунії роками підпирала двері каменем вартістю у мільйон євро

Один з найбільших самородків бурштину у світі

Жителька Румунії роками підпирала двері каменем, знайденим в руслі струмка, вартість якого насправді складала 1 млн євро. 

Головні тези:

  • Жителька Румунії виявилася власницею унікального бурштинового самородку, який виявився одним з найбільших самородків бурштину у світі.
  • Камінь вагою у 3,5 кг був вирішено продати державі, яка визнала його національним скарбом і зараз його можна побачити у музеї Бузеу.
  • Експерти оцінили вік унікального самородку руманіту від 38 до 70 млн років, що робить його дуже цінним для вивчення історії.

Що відомо про унікальний камень вартістю у мільйон євро

Зазначається, що жінка так і не дізналась, який унікальний камень використовувала роками лише для підпирання власних дверей.

Вже після її смерті у 1991 році родич, який став спадкоємцем будинку, звернув увагу на цей камінь, вирішивши перевірити, чи він чогось вартує.

Експерти оцінили вартість унікального каменя в 1 млн євро. Після цього щасливий чоловік продав камень державі.

Його визнали національним скарбом Румунії і наразі він зберігається в музеї Бузеу, оскільки саме в цьому повіті було знайдено реліквію.

Справа в тому, що камінь, яким жінка роками підпирала двері, виявився одним з найбільших самородків бурштину у світі

Цей камінь вагою у 3,5 кг є найбільшим з коли-небудь знайдених шматків руманіту.

Руманіт є різновидом бурштину , що цінується завдяки широкому спектру глибоких червонуватих відтінків.

Експерти припускають, що вік унікального самородку, ймовірно, становить від 38 до 70 млн років.

Ця знахідка нагадує випадок у Мічигані (США). Там чоловік підпирав двері каменем, щоб через десятиліття дізнатися, що то метеорит вартістю у 100 тис доларів.

Бурштин знайшли навіть в Антарктиді

Група вчених під керівництвом Йоганна П. Клагеса з Інституту Альфреда Вегенера, Центру полярних та морських досліджень імені Гельмгольця та доктора Хенні Гершель з Технічного університету Фрайберзької гірничої академії нещодавно виявили бурштин в осадовому керні, витягнутому під час експедиції 2017 року.

Проаналізовані фрагменти бурштину дозволяють безпосередньо дізнатися про умови оточуючого середовища, які переважали у Західній Антарктиді 90 мільйонів років тому. Ця захоплююча знахідка також докладніше показує, як міг функціонувати ліс, який ми реконструювали у нашому дослідженні Nature від 2020 року, — пояснив Йоганн Клагес.

Вчені відзначають, що їхнє відкриття означає, що у певний момент на всіх континентах Землі існували умови, сприятливі для існування дерев, які виробляють смолу.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?