Сьогодні, 8 вересня, здавна відзначається день святої Наталії або Наталії Вівсянниці. Згідно історії раннього християнства, повідомляє ONLINE.UA, великомученики Наталя Вівсяниця та Адріан були молодим подружжям, яке жило у 4-му столітті в Нікомидії.
Адріан служив у війську імператора Максиміана, і одного разу став свідком тортур 23 християн. Побачивши, як стійко мученики зносили випробування, він оголосив себе віруючим в Христа. За це Адріана кинули до в'язниці. Мученика піддали тортурам, а Наталя весь час була поруч і підтримувала його. За свої душевні страждання вона теж отримала вінець мучениці.
Головні традиції дня Наталі Вівсянниці – це збирання вівса, приготування толокна і вівсяного киселю.
Наші пращури цього дня прибирали овес на полях і перший сніп ставили в хаті під образами святих. Також було заведено 8 вересня готувати млинці і вівсяний кисіль, а потім ставили на стіл частування Адріану і Наталі.
Традиційно селяни на день Наталії Вівсяниці йшли в ліс по гриби, калину і горобину. Вважалося, що настої, чаї та варення з цих ягід допомагають у лікуванні різних хвороб. Також наші предки були переконані, що сьогодні не можна їздити на конях та використовувати їх для земельних робіт.
Народні прикмети на 8 вересня:
Грім гримить – до теплої осені.
Якщо на небі хмари рідкі, то буде холодно і ясно.
Якщо ранок холодний, то зима буде морозною і ранньою.
Багато горобини – скоро настануть холоди.
Якщо багато опеньків в лісі, то "бабиного літа" не чекай.
У неділю, 8 вересня, іменини святкують: Адріан, Наталія, Петро, Георгій, Марія, Віктор, Дмитро, Роман і Микола. У світі сьогодні відзначають Міжнародний день солідарності журналістів.