На торгах у вівторок, 5 жовтня, акції російського газового монополіста «Газпром» побили абсолютний рекорд і вперше в історії перевищили позначку 380 рублів, піднявшись до 382,85 рубля за штуку. Котирування акцій "Газпрому" зросли на "Московської біржі" на 3%.
Джерело: "Інтерфакс".
Експерти зазначають, що зростання спостерігається протягом останніх декількох днів на тлі рекордно високих цін на газ в світі, а також позитивних новин про "Північний потік-2". Так, ціна на газ в Європі збільшується з кожним днем через дефіцит природного газу, викликаний обмеженням поставок газу "Газпромом" в надії добитися від європейців сертифікації газогону "Північний потік-2".
Повідомляється, що вчора, 4 жовтня, акції «Газпрому» побили два рекорди за день. В результаті цінні папери компанії змогли не тільки досягти максимальних рівнів 2008 року, але і піднятися набагато вище, оновивши тим самим історичні максимуми.
Деякі учасники ринку не виключають, що найближчим часом акції "Газпрому" можуть подолати позначку 400 рублів за штуку.
Нагадаємо, 4 жовтня оператор "Північного потоку-2" Nord Stream 2 AG повідомив, що почав заповнювати газом першу нитку трубопроводу після пусконалагоджувальних робіт. Нитка буде поступово наповнюватися газом, щоб досягти обсягу і тиску, необхідних для подальшого технічного тестування, заявив оператор. Раніше Данське енергетичне агентство дало дозвіл на запуск газопроводу «Північний потік – 2».
Ціна на газ в Європі
Ф’ючерси на газ у Європі знову встановили історичний рекорд з позначкою 1277 доларів за тисячу кубів, свідчать дані лондонської біржі ICE Futures.
Так, 5 жовтня листопадові ф’ючерси на газ на головному європейському хабі TTF у Роттердамі сягнули 104,45 євро за МВт-год. Це близько 1277,74 долара за тисячу кубометрів.
За добу ціна зросла на 6,6%. Ф’ючерси на грудень додали 6,5% до 103 євро за МВт-год (1086,65 долара за тисячу кубів).
З 1 липня ціна на природний газ в Європі зросла вчетверо, з 26,348 євро за МВт-год.
Читайте також:
Почалося заповнення газом першої нитки газопроводу «Північний потік-2».
Німеччина висунула РФ нову вимогу щодо Північного потоку-2.
Вітренко розповів, як Росія може позбавити Україну транзиту газу.