Американські вчені із Рокфеллерського університету дійшли висновку, що у людей, які перенесли зараження коронавірусом, та тих, які вакцинувалися від COVID-19, є відмінності в роботі B-лімфоцитів. Про це вони заявили після завершення нового масштабного дослідження.
Джерело: сайт журналу Nature
Науковці розповіли про відмінності в імунній відповіді на коронавірус
За словами вчених, з часом вміст антитіл неминуче падає — у зв'язку з цим стрімко зростає ризик повторного зараження. Однак у людського організму на цей випадок є "запасний план": В-клітини пам'яті. В-лімфоцити дозволяють імунітету протягом багатьох років "пам'ятати" антиген. Під час його повторного проникнення в організм імунітет оперативно виробляє велику кількість антитіл.
Вчені з Рокфеллерівського університету вирішили порівняти зразки крові пацієнтів, які перехворіли коронавірусом, та 32 осіб, які вакцинувалися мРНК-вакцинами - Moderna і Pfizer. Після цього дослідники порівняли кров людей з обох груп. Обидва випадки показали однакову кількість вироблених B-клітин пам'яті.
"Між першою і другою дозою вакцини B-лімфоцити активно еволюціонували і виробляли все більш сильні антитіла. Однак процес зупинявся після двох місяців - антитіла не ставали сильнішими. При цьому у пацієнтів, які перехворіли на COVID-19, B-клітини пам'яті продовжували еволюціонувати і навіть через рік виробляли все більш потужні антитіла широкого спектру дії", — йдеться в статті науковців.
За словами вчених, головна причина такого феномену — різна реакція організму на проникнення вірусу через судини кінцівок або через дихальні шляхи.
Читайте також:
МОЗ розширить перелік професій з обов’язковою COVID-вакцинацією: важливі подробиці читайте в нашому матеріалі.
Кількість «помаранчевих» областей в Україні зросла до 16 — МОЗ: що наразі відомо
Влада Ісландії призупинила щеплення вакциною Moderna проти коронавірусу. Головна причина — невелике підвищення ризику серцевого запалення.