Американські вчені виявили відмінності в імунній відповіді на COVID-19
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Американські вчені виявили відмінності в імунній відповіді на COVID-19

Американські вчені виявили відмінності в імунній відповіді на COVID-19
Джерело:  online.ua

Американські вчені із Рокфеллерського університету дійшли висновку, що у людей, які перенесли зараження коронавірусом, та тих, які вакцинувалися від COVID-19, є відмінності в роботі B-лімфоцитів. Про це вони заявили після завершення нового масштабного дослідження.

Джерело: сайт журналу Nature

Науковці розповіли про відмінності в імунній відповіді на коронавірус

За словами вчених, з часом вміст антитіл неминуче падає — у зв'язку з цим стрімко зростає ризик повторного зараження. Однак у людського організму на цей випадок є "запасний план": В-клітини пам'яті. В-лімфоцити дозволяють імунітету протягом багатьох років "пам'ятати" антиген. Під час його повторного проникнення в організм імунітет оперативно виробляє велику кількість антитіл.

Вчені з Рокфеллерівського університету вирішили порівняти зразки крові пацієнтів, які перехворіли коронавірусом, та 32 осіб, які вакцинувалися мРНК-вакцинами - Moderna і Pfizer. Після цього дослідники порівняли кров людей з обох груп. Обидва випадки показали однакову кількість вироблених B-клітин пам'яті.

"Між першою і другою дозою вакцини B-лімфоцити активно еволюціонували і виробляли все більш сильні антитіла. Однак процес зупинявся після двох місяців - антитіла не ставали сильнішими. При цьому у пацієнтів, які перехворіли на COVID-19, B-клітини пам'яті продовжували еволюціонувати і навіть через рік виробляли все більш потужні антитіла широкого спектру дії", — йдеться в статті науковців.

За словами вчених, головна причина такого феномену — різна реакція організму на проникнення вірусу через судини кінцівок або через дихальні шляхи.

Читайте також:

  • МОЗ розширить перелік професій з обов’язковою COVID-вакцинацією: важливі подробиці читайте в нашому матеріалі.

  • Кількість «помаранчевих» областей в Україні зросла до 16 — МОЗ: що наразі відомо

  • Влада Ісландії призупинила щеплення вакциною Moderna проти коронавірусу. Головна причина — невелике підвищення ризику серцевого запалення.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Чому Зеленський відхилив таємну пропозицію Трампа — дані FT

Зеленський
Джерело:  Financial Times

Український лідер Володимир Зеленський відхилив пропозицію щодо надання США близько 50% прав на рідкісні корисні копалини, оскільки хоче домовитися про вигіднішу угоду для України.

Головні тези:

  • Зеленський наполягає, щоб гарантії безпеки були пов'язані з будь-якою угодою щодо корисних копали.
  • Президенту не сподобалася відсутність гарантій безпеки для України в угоді Трампа.

Зеленський не погоджується на умови Трампа

За словами інсайдерів, український лідер хоче, щоб американські та європейські гарантії безпеки були безпосередньо пов'язані з будь-якою угодою щодо копалин.

Окрім того, Зеленський наполягає, щоб інші країни, включно з державами ЄС, були залучені в майбутню експлуатацію природних ресурсів.

Наразі глава держави та його команда роблять все можливе, щоб домовитися з Білим домом про більш вигідну угоду для України.

Як вдалося дізнатися ЗМІ, у межах свого нещодавнього візиту до Києва міністр фінансів США Скотт Бессент приніс документ, який Трамп хотів, щоб Зеленський підписав.

Сам Бессент описав пропозицію як "економічну угоду" з Києвом, щоб "ще більше переплести економіки" обох країн. За його словами, адміністрація Трампа "стоятиме до кінця (з Україною — ред.), збільшуючи наші економічні зобов'язання", що "забезпечить довгостроковий щит безпеки для всіх українців" після закінчення війни з Росією.

Однак Зеленського не влаштувало те, що в документі нічого не було майбутні гарантії безпеки для України з боку США.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?