Армія РФ намагається підійти до Глибокого на Харківщині
Категорія
Україна
Дата публікації

Армія РФ намагається підійти до Глибокого на Харківщині

ЗСУ
Джерело:  The Financial Times

За словами речника 42-ї бригади ЗСУ Вадима Іванещенка, підрозділи окупаційної армії РФ наближаються до їхніх позицій. 

Що відомо про ситуацію на Харківщині

Вадим Іванещенко, речник 42-ї української бригади, яка веде бої навколо Глибокого, заявив, що російські війська наближаються до їхніх позицій. Він сказав, що його підрозділ "повністю екіпірований", хоча безпілотники та засоби радіоелектронної боротьби завжди потрібні, — йдеться у матеріалі видання.

За інформацією аналітика німецького видання Bild Юліана Рьопке, протягом останніх трьох днів окупаційна армія РФ захопила близько 10 населених пунктів в районі Вовчанська.

Російські сили атакували Харківську область у двох місцях з півночі, захопивши щонайменше десять сіл за три дні, — зазначив аналітик.

Як проходить евакуація з Вовчанська

Ще одне західне видання The Telegraph у власному матеріалі зазначає, що більшість жителів Вовчанська вже встигли евакуюватись.

Після двох років на передовій української війни жителі прикордонного з Росією міста Вовчанськ добре розуміють, що вважати миром і тишею. Транскордонні сутички стали частиною життя тут від початку вторгнення. Проте з п’ятниці те, про що зазвичай говорять як про фоновий шум, перетворилося на оглушливий гром, коли російські війська розпочали відновлений наземний наступ на північний схід України, — йдеться у матеріалі.

До початку повномасштабної війни у Вовчанську проживало близько 17 тис жителів.

Після тимчасової окупації та звільнення міста українськими військовими в ньому залишалось близько 3 тис жителів.

Багато хто виїхав самостійно власними авто, решту організовано вивезли автобусами волонтери та поліція.

Ситуація просто жахлива, плануючі бомби падають скрізь дуже близько, і купа російських безпілотників тут літає. Тут завжди було досить божевільно, але нічого такого божевільного, як зараз — раніше росіяни принаймні давали нам трохи відпочити між обстрілами, — розповідає 51-річна Олена, яка погодилась евакуюватись.

Аби вивезти цивільних, евакуаційним командам доводиться дуже ризикувати і вдаватися до своєрідних "проривів". 

Російські безпілотники можуть літати зі швидкістю близько 80 км на годину, тому намагайтеся тримати принаймні 100 км на годину або більше, коли ми в’їжджатимемо", — розповів журналістам правоохоронець.

Сама евакуація відбувається під постійним гуркотом артилерії. Час від часу усім учасникам процесу доводиться припадати до землі.

Евакуйованих везуть до Харкова — у когось там родичі, решту розмістять у тимчасових притулках.

Це було божевілля, просто безперервний обстріл протягом трьох днів. Це було просто нестерпним для дітей — багато зруйнованих будинків, і всі ліси горять. Зараз ми їдемо до Харкова, де, сподіваюся, соціальні працівники знайдуть нам де зупинитися. Не дай Бог, щоб росіяни не почали наступати і на Харків, тому що нам потрібен мир, — зазначає 45-річна Оксана Величко.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?