Армія РФ намагається взяти кількістю у протистоянні в районі Авдіївки — WSJ
Категорія
Україна
Дата публікації

Армія РФ намагається взяти кількістю у протистоянні в районі Авдіївки — WSJ

Знищений танк армії РФ
Джерело:  The Wall Street Journal

Українські військові кожного дня знищують сотні злочинців окупаційної армії РФ в районі Авдіївки на Донеччині, однак командування кидає у бій нові і нові підрозділи окупантів. 

Що відомо про ситуацію в районі Авдіївки

Журналісти видання зазначають, що українські військові в районі Авдіївки дуже виснажені і невзмозі перебити всі ворожі сили.

Крок за кроком вони захоплюють наші позиції, - визнає заступник командира батальйону 47-ї механізованої бригади лейтенант Олександр Ширшин.

Його підрозділ тримає оборону на ділянці завдовжки кілометр.

У матеріалі зазначається, що командування окупаційної армії РФ готове не великі втрати заради просування вперед.

Протягом кількох тижні у штурмах в районі Авдіївки були задіяні десятки тисяч російських військових.

Спроба Росії оточити це місто стала найбільшою битвою у війні президента РФ Володимира Путіна за підпорядкування України цієї осені.

У разі захоплення Авдіївки злочинна російська армія зможе просуватись далі територією Донецької області.

Командування ЗСУ планувало протягом літніх місяців контрнаступу повернути майже 20% окупованих Росією територій.

Українські військові завдавали ударів по живій силі та військовій техніці армії РФ, а також по стратегічних об’єктах ворожої логістики, однак під час контрнаступу втратили кілька бригад та більшість отриманих від західних партнерів боєприпасів, однак так і не досягли бажаних результатів.

Ще до того, як контрнаступ ЗСУ досяг апогею, злочинна армія РФ зібрала нові сили для власного наступу на сході України.

Протистояння в районі Авдіївки, на думку авторів матеріалу, може ознаменувати для України початок багатомісячної оборони, адже не визначеність із поставками військової допомоги, зокрема, боєприпасів від партнерів, обмежує можливості українських військових.

І у Кремлі відчувають цю слабкість.

Першу хвилю атак в районі Авдіївки протягом жовтня злочинна армія РФ провалила.

Колони танків і БТРів стали жертвами мін, безпілотників і артилерії. Росіяни змінили тактику, направивши вперед хвилі піхоти невеликими групами.

Обидві армії насилу маневрують на відкритій, замінованій місцевості під небом, що гуде від безпілотників.

Чому армія РФ зазнає таких значних втрат в районі Авдіївки

Різниця полягає в наступному: Росія, населення якої майже в чотири рази перевищує населення України, може дозволити собі втрачати тисячі солдатів заради незначних успіхів.

В результаті величезних втрат, які несе Росія в ході майже дворічної війни, її сухопутні війська спираються на стару техніку і погано навчених призовників, обмежуючи свій наступальний потенціал поки лише штурмами невеликих міст.

Росія втратила десятки тисяч людей у 10-місячній битві за Бахмут, яка стала її останньою помітною перемогою.

Однак Україні дуже важко відновлювати власні втрати після літнього контрнаступу і втрат в результаті оборони Бахмута.

Число українських втрат тримається в найсуворішому секреті, але свіжі могили і переповнені госпіталі по всій країні свідчать про важкі втрати.

За словами військового аналітика, генерал-лейтенанта у відставці Ігоря Романенка, чисельність українських фронтових підрозділів мають брак приблизно 20-40%.

Через брак піхоти ті, хто залишився, втомилися. Можливості для відпочинку та ротації практично відсутні, - зазначає Романенко.

Росіяни із 2014 року намагаються захопити Авдіївку, однак дуже добре укріплене місто допомагає українським військовим чинити запеклий опір.

В Авдіївці, де колись проживало понад 30 тис осіб, залишилося всього близько 1 тис 400 жителів.

Російські війська оточили Авдіївку з трьох сторін і зайняли єдину височину - широкий терикон на північному сході, використовуючи його для стримування української бронетехніки протитанковими ракетами.

Хвилі російської піхоти намагаються штурмувати Авдіївський коксохімічний завод і увійшли на південно-східну околицю міста.

За планом російських військ, біля Авдіївки вони повинні просунутися на північ і південь, а потім відрізати місто від шляхів постачання.

Шлях життя Авдіївки скоротився до менш ніж 4-кілометрового відрізку між щелепами російського наступу.

За словами українських військовослужбовців, атакуюча російська піхота в основному погано навчена, часто збивається в купу і стає легкою мішенню.

Вони наступають як зомбі. Деякі з них світять фарами - щасливий момент для будь-якого кулеметника, - розповідає руючий 25-мм автоматичною гарматою на американській бойовій машині Bradley у складі 47-ї бригади, рядовий Богдан Лисенко.

На знімках з безпілотників видно поля, усіяні тілами російських піхотинців, уражених артилерією, в тому числі касетними боєприпасами, поставленими США. Але росіяни продовжують наступ.

Вони не дурні. Це стратегія. Вони шукають слабкі місця, а потім йдуть туди. У нас не вистачає боєприпасів, а у них достатньо людей, - пояснює омандир "Бредлі" капрал Михайло Коцюрба.

Деякі росіяни здаються, замість того щоб продовжувати майже самогубні атаки. Вони часто говорять, що випадково зайшли на українські позиції.

У Росії добровільна здача в полон вважається злочином.

Наші командири, попри обставини, отримують накази займати позиції, які неможливо утримати. Тому у нас такі втрати серед рядових бійців. До нас ставляться як до відпрацьованого матеріалу, - розповів піхотинець 114-ї гвардійської мотострілецької бригади РФ Андрій Бедняєв.

Бедняєв розповів, що потрапив у полон, коли був дезорієнтований після того, як вибухнув безпілотник та обрушив на нього цегляну стіну.

На північ від Авдіївки росіяни подолали залізничне полотно, за яке йде запекла боротьба, і тепер для просування вперед їм необхідно захопити села Степове та Бердичі.

Солдати б'ються і вмирають, щоб утримати під контролем посадки, що перетинають занедбані поля, які вкриті воронками.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішм