Астрофізики вперше вивчили грунт з загадкової зворотньої сторони Місяця
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Астрофізики вперше вивчили грунт з загадкової зворотньої сторони Місяця

Зворотній бік Місяця
Джерело:  Nature

Науковцям вперше вдалось дослідити зразки грунту зі зворотньої сторони Місяця. 

Головні тези:

  • Астрофізики вперше дослідили зразки грунту зі зворотньої сторони Місяця завдяки місії космічного апарату Chang’e-6.
  • Аналіз проб грунту дав можливість встановити склад та походження місячного пилу, що складається з різних епох геологічної історії.
  • Вивчення грунту підтвердило наявність вулканічної активності на Місяці протягом мільярдів років, з найдавніших періодів до сучасності.
  • Зафіксоване утворення пилових зерен з лави відкриває нові можливості для дослідження історії геологічних процесів на Місяці.

Про що астрофізикам розповіли зразки грунту зі зворотнього боку Місяця

Зокрема, зразки були зібрані місією китайського космічного апарату Chang’e-6. У червні цього року капсула доправила на Землю майже 2 кг місячного грунту.

Це вже друга китайська місія, яка успішно приземлилась на зворотній стороні супутника Землі.

Астрофізики вперше вивчили зразки грунту зі зворотнього боку Місяця
Зворотній бік Місяця

Першу місію Chang’e-4 успішно провели у 2019 році.

При цьому обидві місії працюють у Басейні Південний полюс-Ейткен, на території одного з найдавніших та найбільш загадкових кратерів на Місяці.

Науковці з’ясували, що він утворився внаслідок удару метеориту близько 4 млрд років тому.

Яким був Місяць у далекому минулому

За результатами аналізу зразків місячного грунту встановили, що онкий пил, розмір якого варіюється від одного до кількох сотень мікрометрів, складається із суміші частинок різних геологічних епох.

Постійні удари мікрометеоритів та високоеенергетичних сонячних частинок руйнують скелі, перетворюючи їх у пил, який розноситься по поверхні без атмосфери, - пояснює петролог із Академії наук Китаю І-Ган Сюй.

Окрім цього науковці з’ясували, що низка пилових зерен була утворена з лави, що вивергалась на поверхню близько 2,83 млрд років тому.

Інша група знайшла схожі результати, проте також виявила частинки лави, вік яких сягає 4,2 млрд років.

Це підтверджує вулканічну активність на Місяці протягом багатьох мільярдів років.

Зворотній бік Луни можна побачити лише з космосу. Спостерігати за зворотньою стороною Місяця з Землі неможливо через явище так званої приливної синхронізації, коли Місяць обертається навколо власної осі за той самий час, що й навколо нашої планети.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?