Астроном показав зіткнення метеору з Місяцем — відео
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Астроном показав зіткнення метеору з Місяцем — відео

Зіткнення метеора з Місяцем
Джерело:  IFLScience

Японський астроном Дайчі Фудзі зняв момент падіння метеору з потоку Гемініди на Місяць 

Головні тези:

  • Гемініди - потік метеорів із залишків астероїда з властивостями комети, який спостерігається з 4 по 20 грудня і досягає свого піку в ніч з 13 на 14 грудня.
  • Астроном Дайчі Фудзі зафіксував удар метеору з потоку Гемініди об Місяць, знявши цей момент на відео та підтвердивши подію за допомогою кількох телескопів.
  • Хоча ймовірність того, що ці місячні ударні спалахи пов'язані з Гемінідами, висока, існує можливість, що події спричинені спорадичними метеорами замість потоку Гемініди.

Що відомо про зіткнення метеору з потоку Гемініди з Місяцем

Вперше астрономи зафіксували метеорний потік Гемініди з Землі ще у 19 сторіччі. Цей незвичайний потік метеорів складається із залишків астероїда з властивостями комети.

Метеорний потік проходить у період з 4 по 20 грудня, а піку сягнув вніч з 13 на 14 грудня.

Деякі астрономи припускають, що метеорний потік Гемініди може містити великі та небезпечні об’єкти, однак більшість метеорів згоряє в атмосфері Землі.

Астроном зафіксував зіткнення метеора з Місяцем
Зіткнення метеора з Місяцем

Виявилось, що частина метеорів також може падати на Місяць.

Сьогодні вночі був ще один спалах від удару про Місяць. Я зняв його на 360 кадрів за секунду зі свого будинку о 22:34:35 8 грудня 2024 року (уповільнене відтворення) і зміг підтвердити це за допомогою кількох телескопів. Яскраві метеори та вогняні кулі з'являються щодня, але спалахи від ударів об Місяць також були зафіксовані один за одним, — зазначає японський астроном Дайчі Фудзі на своїй сторонці в соцмережі X.

Астроному вдалося зняти й інші метеори, які падали на Місяць у попередні ночі.

Чи справді з Місяцем зіткнувся метеор з потоку Гемініди

Хоча саме зіткнення метеору з потоку Гемініди з Місяцем є найбільш ймовірним, однозначно стверджувати цього не можна.

З огляду на положення радіанта є ймовірність, що ці місячні ударні спалахи пов'язані з метеорним потоком Гемініди. Однак, оскільки спорадичні метеори, як і раніше, перевершують Гемініди за кількістю наземних метеорних спостережень, вони можуть бути викликані спорадичними метеорами, — пояснює Роберт Лансфорд з Американського метеорного товариства EarthSky.

За словами астрофізика NASA Серени Вітфілд, уламки, які формують Гемініди, належать астероїду під назвою 3200 Фаетон, який був відкритий астрономами у 1983 році.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?