Банки РФ втрачають сотні мільярдів рублів через ситуацію навколо України
Категорія
Економіка
Дата публікації

Банки РФ втрачають сотні мільярдів рублів через ситуацію навколо України

Банки РФ втрачають сотні мільярдів рублів через ситуацію навколо України
Джерело:  online.ua

На тлі новин та прогнозів про можливийи новий напад РФ на Україні продовжується січневий обвал на російських фінансових ринках - згідно з останніми даними, він коштував банкам, які працюють у Росії, приблизно 200 млрд руб (приблизно 2,58 млрд дол). Про це мовиться в огляді банківського сектору, який підготував Центробанк РФ.

Джерело: "РБК"

Банки РФ втратили майже 200 мільярдів рублів через провокації Путіна проти України

Так Центробанк РФ оцінив збитки кредитних організацій від переоцінки облігацій у їх портфелях - боргові папери дешевшали, а їх дохідність підскочила через збільшеної волатильності", - сказано в повідомленні.

Як стверджують представники Мосбіржі, у поточному місяці дохідності облігацій федеральної позики ( ОФЗ) збільшилися на 1,3 п.п.

За їхніми словами, 24 січня ставки за деякими короткими випусками російських суверенних паперів досягали 10%, а до 26 січня індекс держоблігацій RGBI впав до нового локального мінімуму - 127,31 п.п. Загалом з початку року індикатор втратив 6%.

У зв'язку з цим Міністерство фінансів РФ двічі скасовувало аукціони з розміщення ОФЗ, основними покупцями яких виступають саме банки.

Фото — unsplash.com

Що цікаво, керівництво Центробанку РФ переконане, що насправді банки можуть і не зазнати втрат у 200 млрд руб, якщо ринки відновляться, а вартість облігацій у портфелях зросте.

Але негативна переоцінка за кілька днів січня вже втричі перевищила результати за весь 2021 рік - тоді вона склала мінус 65 млрд руб. На тлі обвалу рубля до мінімуму більш ніж за рік Центробанк РФ оголосив про зупинення купівлі валюти у рамках бюджетного правила, - йдеться в повідомленні.

За словами аналітиків американського банку JPMorgan Chase & Co, вони більше не рекомендують своїм клієнтам довгі вкладення у російський рубль на тлі ймовірного нового вторгнення РФ в Україну.

Читайте також:

Категорія
Світ
Дата публікації

ЄС створює спільний фонд для закупівлі озброєння на тлі загрози від Росії

ЄС
Джерело:  Reuters

Міністри фінансів Європейського Союзу 12 квітня розпочали переговори про створення спільного оборонного фонду, який купуватиме і володітиме оборонним обладнанням і стягуватиме з членів плату за його використання, як спосіб витрачати більше коштів на оборону, не обтяжуючи національні бюджети додатковими боргами.

Головні тези:

  • Створення спільного оборонного фонду ЄС є реакцією на зростаючу загрозу від Росії та прагненням ефективніше витрачати кошти на оборону.
  • Фонд планується створити для закупівлі та володіння оборонним обладнанням, яке буде належати фонду, не обтяжуючи національні бюджети.
  • Участь у фонді можуть взяти не лише країни-члени Європейського Союзу, а й інші країни, які не є членами ЄС.

ЄС створює фонд для закупівлі озброєння для захисту від Росії

Фонд під назвою "Європейський оборонний механізм" був запропонований аналітичним центром Bruegel в документі для міністерських дискусій як спосіб розв'язання проблеми того, як країни з високим рівнем заборгованості можуть платити за дороге військове обладнання.

Це частина більш широких європейських зусиль з підготовки до потенційної атаки з боку Росії, оскільки уряди ЄС усвідомлюють, що вони більше не можуть повністю покладатися на Сполучені Штати у питаннях своєї безпеки.

Це хороша відправна точка для обговорення, — сказав міністр фінансів Португалії Жоакім Міранда Сарменто.

Кілька інших країн ЄС також висловили початкову підтримку, зазначивши, що створення такого фонду може бути технічно відносно простим, оскільки він базуватиметься на моделі фонду допомоги єврозони, Європейського механізму стабільності.

Ми все ще матимемо кілька питань щодо мандату, фінансування, внесків, важелів впливу на ринок. Є кілька питань щодо фінансування, а також щодо військового аспекту, — сказав Сарменто.

ЄС вже прагне збільшити військові витрати на 800 мільярдів євро протягом наступних чотирьох років шляхом послаблення своїх фіскальних правил щодо оборонних інвестицій і спільних запозичень для великих оборонних проєктів коштом бюджету ЄС.

Але такі варіанти збільшують державний борг, що викликає занепокоєння у багатьох країн з великим боргом, тоді як центру Bruegel забезпечила б спосіб утримати частину оборонних інвестицій поза національними бюджетами.

Фонд буде створений відповідно до міжурядової угоди і матиме значний сплачений капітал, що дозволить йому запозичувати кошти на ринку.

До фонду можуть вступати члени з країн, що не є членами ЄС, таких як Британія, Україна або Норвегія. Оскільки фонд буде власником обладнання, яке він купує, борги, понесені для його оплати, залишатимуться на рахунках фонду, а не на національних рахунках.

Фонду також сприятиме створенню єдиного європейського ринку оборонного обладнання з метою зниження витрат і об'єднання ресурсів.

У документі щодо фонду зазначається, що Європа має шанс зменшити свою військову залежність від США до 2030 року лише за умови максимального об'єднання закупівель і створення спільного європейського оборонного ринку за участю Великої Британії як головного промислового оборонного гравця з метою посилення конкуренції.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?