Безвізовий режим для України: в ЄС повідомили про несподівані проблеми
Категорія
Україна
Дата публікації

Безвізовий режим для України: в ЄС повідомили про несподівані проблеми

Безвізовий режим для України: в ЄС повідомили про несподівані проблеми

Країни Євросоюзу відклали введення безвізового режиму для Грузії, затримки можуть виникнути і щодо України через велику кількість нелегальних  мігрантів в Європі.


Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на  УНІАН, який цитує Reuters.


За даними агентства, в середу, 1 червня, посли ЄС в Брюсселі обговорили надання безвізового режиму для Грузії, проте не прийняли ніякого рішення через те, що Німеччина і Франція виступили проти надання безвізового режиму Грузії.


За словами одного з європейських дипломатів, йдеться не про зупинку усього процесу, а про те, щоб проявити обережність.


Відзначається, що ЄС може повернутися до даного питання наступного тижня, до проведення обговорення більш суперечливого випадку щодо України, яке заплановане на 14 червня.


Європейські дипломати зазначили, що Туреччині, Україні та Косову також слід очікувати затримок з запровадженням безвізового режиму з ЄС через зростання нелегальної міграції до Європи.


При цьому відзначається, що Європейський парламент, який вводить в дію угоди щодо безвізового режиму, проведе свою останню сесію 4-7 липня і лише в середині вересня відновить свою роботу. Таким чином, якщо на сесії не вдасться подолати протиріч, то до питання надання безвізового режиму Грузії та Україні законодавчий орган ЄС повернеться на раніше осені.


Раніше повідомлялося, що  питання про введення безвізового режиму між Україною та країнами Євросоюзу не буде розглядатися найближчим часом.

Категорія
Світ
Дата публікації

Taurus для України. Британія підтримає рішення Німеччини щодо надання крилатих ракет

Taurus
Джерело:  The Telegraph

Британія підтримає рішення Німеччини відправити крилаті ракети Taurus в Україну, якщо майбутній канцлер ФРН Фрідріх Мерц погодить передачу.

Головні тези:

  • Британія давно підтримує передачу крилатих ракет Taurus українській армії.
  • Німеччина розглядає можливість передачі ракет Україні під новим канцлером Фрідріхом Мерцом.
  • Угода може стати ключовим кроком для посилення обороноздатності України та контролю над суверенною територією.

Британія підтримає рішення ФРН щодо надання Taurus Україні

16 квітня британський чиновник, який займається зовнішньою політикою, повідомив, що Сполучене Королівство давно виступає за те, щоб Німеччина передала Україні ракети Taurus, і підтримає цей крок, якщо його зараз зробить новий канцлер.

Ми продовжуємо працювати з нашими партнерами, включаючи Німеччину, щоб якомога краще спорядити Україну для захисту її суверенної території.

Відмова Берліна під керівництвом колишнього канцлера Олафа Шольца розчарувала Британію та Францію, які надають Україні власну ракетну підтримку великої дальності у вигляді британських Storm Shadows і французьких Scalps.

Наші європейські партнери вже постачають крилаті ракети. Британці роблять це, французи роблять це, і американці все одно роблять це... це має бути спільно погоджено. І якщо це погоджено, тоді Німеччина повинна взяти в цьому участь, — сказав Мерц раніше цього тижня.

Високопоставлений депутат від партії Християнських демократів (ХДС) заявив у середу, що переговори щодо Taurus в новій коаліції тривають. Він додав, що підтримка допоможе Берліну ухвалити остаточне рішення.

Постачання Taurus на цей час залишається предметом розбіжностей... Будь-який вплив керівництва Великої Британії, щоб нарешті переконати Німеччину поставити Taurus, може допомогти і дуже вітається, — сказав депутат Бундестагу від ХДС Родеріх Кізеветтер.

Нагадаємо, що лідер німецьких консерваторів і майбутній канцлер ФРН Фрідріх Мерц не виключає можливість постачання Україні крилатих ракет Taurus.

Питання передачі Україні Taurus викликає суперечки в коаліції партій, які працюють над створенням наступного уряду ФРН. В. о. міністра оборони Борис Пісторіус, який може зберегти посаду в новому уряді, не погоджується з Фрідріхом Мерцом у питанні передачі Taurus.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?