Білорусь вперше пропише правила використання ядерної зброї у військовій доктрині
Категорія
Світ
Дата публікації

Білорусь вперше пропише правила використання ядерної зброї у військовій доктрині

ядерна зброя
Джерело:  AP

Міністр оборони Білорусі Віктор Хренін заявив у вівторок, що країна висуне нову військову доктрину, яка вперше передбачає використання ядерної зброї.

Білорусь вперше пропише правила використання ядерної зброї у військовій доктрині

Ми чітко комунікуємо погляди Білорусі на використання тактичної ядерної зброї, розміщеної на нашій території, — заявив Хренін на засіданні Ради безпеки Білорусі.

З'явився новий розділ, де ми чітко визначаємо наші союзницькі зобов'язання перед нашими союзниками, — додав він.

Доктрина буде представлена на затвердження Всебілоруським народним зборам — представницькому органу, який діє в Білорусі паралельно з парламентом.

Поки не зрозуміло, як нова доктрина може бути застосована до російських озброєнь.

Секретар Ради Безпеки Александр Вольфович заявив, що розміщення російської ядерної зброї в Білорусі покликане стримувати агресію з боку Польщі, яка є членом НАТО.

На жаль, заяви наших сусідів, зокрема Польщі... змусили нас посилити" військову доктрину, — сказав він.

Що відомо про накопичення ядерної зброї РФ

У повідомленні йдеться, що 15-24 вересня до Білорусі прибуло 26 вагонів, завантажених компонентами тактичної ядерної зброї та особовим складом.

Ешелони прямували з російських залізничних станцій "Чебоксари" та "Потанино", і зайшли на білоруську станцію "Прудок". Вантаж належить до класу "Вибухові матеріали", і значиться як "Інші боєприпаси для військових цілей" і "Боєприпаси, крім вищезазначених".

Моніторингова група зазначає, що неподалік від станції "Прудок" розташована авіаційна база зберігання ракетного озброєння та боєприпасів. Для приховування перевезення ешелони йшли через стиковий пункт "Заольша", де проходять всього 2 поїзди на добу.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?