Блокада польського кордону. У чергах на вʼїзд до України стоять близько 2,4 тис вантажівок
Категорія
Україна
Дата публікації

Блокада польського кордону. У чергах на вʼїзд до України стоять близько 2,4 тис вантажівок

Кордон
Джерело:  Укрінформ

На пунктах пропуску на кордоні з Польщею, де понад місяць триває блокада з боку польських перевізників, в’їзду до України очікують 2400 вантажних автомобілів.

Що відбувається на польсько-українському кордоні

Як розповів речник Держприкордонслужби Андрій Демченко, на напрямках, де блокування продовжується станом на ранок 16 грудня вʼїзд очікують 2400 вантажівок: Шегині – 1200, Рава-Руська – 550, Краківець – 650.

Він зауважив, що через розблокований пункт пропуску Ягодин – Дорогуськ за минулу добу проїхали понад 1200 ваговозів.

Що стосується Словаччини, там, за словами речника ДПСУ, в бік України на напрямку пункту пропуску "Ужгород – Вишнє-Немецьке" очікували 450 ваговозів, а блокування руху транспортних засобів із України тимчасово припинилось.

На кордоні з Угорщиною рух іде, але черги присутні. Станом на ранок в бік України на напрямку пункту пропуску «Тиса» очікувало проїзду 250 вантажівок, – розповів речник.

На кордоні з Румунією станом на ранок в бік України на напрямку пункту пропуску «Порубне» очікувало проїзду 870 вантажівок.

Cитуація на кордоні з Польщею

З 6 листопада польські перевізники оголосили про початок страйку, який, за їхніми словами, повинна була тривати до початку січня 2024 року.

У результаті, в перші години вони практично заблокували три КПП на кордоні з Україною - "Ягодин-Дорогуськ", "Краковець-Корчева", "Рава-Руська-Хребене", випускаючи та впускаючи вантажний транспорт не більше однієї фури в один бік на годину.

Пізніше, 23 листопада, перевізники перекрили і пункт пропуску "Медика - Шегині". Також повідомлялось про наміри поширити блокування також на пункт контролю "Нижанковичі" - "Мальховіце".

1 грудня у Варшаві Україна та Польща погодили відкрити пункт пропуску "Угринів - Долгобичув" для проїзду порожніх вантажівок для збільшення пропускної спроможності кордону та зменшення навантаження на інші пункти пропуску.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?