Боєприпаси для України. Норвегія виділяє більше 150 млн дол для чеської ініціативи
Категорія
Україна
Дата публікації

Боєприпаси для України. Норвегія виділяє більше 150 млн дол для чеської ініціативи

Уряд Норвегії
Норвегія

Норвегія виділить 153 млн дол на ініціативу чеської сторони щодо закупівлі боєприпасів для України в третіх країнах.

Що відомо про виділені кошти Україні від Норвегії

Як повідомили в уряді, Норвезька підтримка забезпечує повне фінансування ініціативи. Премʼєр-міністр Норвегії Йонас Гар Стере сподівається, що Україна отримає велику кількість боєприпасів якнайшвидше.

Норвегія підтримує Україну артилерійськими боєприпасами як із власних запасів, так і безпосередньо від промисловості. Сьогодні ми вирішили внести до 1,6 млрд норвезьких крон в ініціативу, організовану Чехією, щоб якнайшвидше забезпечити Україну такими необхідними артилерійськими боєприпасами, — заявив прем'єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стере.

Президент Чехії Петр Павел розповів про те, що Прага виявила 800 тисяч артилерійських боєприпасів, які можна придбати для України. Він уточнював, що для цього необхідне фінансування.

Боєприпаси хочуть купити за межами Євросоюзу. Це був запасний план, оскільки блок не виконав свою обіцянку передати українським захисникам мільйон снарядів до березня.

Німеччина, Латвія, Литва, Нідерланди, Данія, Канада та Франція вже підтримали такий план Чехії.

Джерела Bloomberg повідомляли, що чеська ініціатива щодо снарядів для України майже повністю профінансована. Домовленості означають, що Україна може отримати боєприпаси протягом кількох тижнів, але терміни поставки залежать від багатьох факторів, тому вони приблизні.

Допомога Україні від Норвегії

Нещодавно уряд Норвегії ухвалив рішення дозволити прямий продаж зброї та продукції оборонного призначення від норвезької оборонної промисловості органам оборони України. Ця зміна політики набула чинності 1 січня 2024 року.

У жовтні Норвегія оголосила про надання фінансової допомоги для розмінування України. Йдеться про 18,5 млн доларів.

Також нещодавно Київ розпочав переговори з Осло щодо укладання двосторонньої угоди про безпеку.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?