На Донбасі бойовики так званої ДНР обстріляли спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в районі селища Козацьке.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на прес-службу місії.
"Об 11:07 28 березня патруль СММ в складі шести співробітників місії на двох броньованих автомобілях під'їхав до комплексу, розташованого на східній околиці н.п. Козацьке (36 км на північний схід від Маріуполя - Ред.)", - відзначили в прес -службі.
Як заявили спостерігачі, коли їх патруль знаходився в 100 метрах від комплексу, бойовик, який стояв за кілька метрів від спостерігачів, жестами наказав їм зупинитися.
Читайте також: Ро сіяни на Донбасі не ховаються: в ОБСЄ зробили визнання
"Патруль зупинився, і спостерігачі побачили ще вісьмох бойовиків біля одного з будинків на території комплексу. Троє з них попрямували у бік патруля. У 30-40 метрах від команди ОБСЄ один з чоловіків агресивними жестами показав спостерігачам, щоб вони покинули цей район", - йдеться в повідомленні.
При цьому "він зробив три постріли в повітря з автомата (АК-47) і потім ще шість пострілів в землю в декількох метрах від того місця, де він стояв і дивився в бік спостерігачів".
Після цього команда СММ негайно розгорнулася, залишаючи це місце, і почула ще чотири постріли і одну автоматну чергу.
Після повернення на базу в Маріуполі місія ОБСЄ повідомила про інцидент в Спільний центр контролю та координації.
Як повідомляв ONLINE.UA, раніше бойовики ЛНР погрожували розстріляти спостерігачів ОБСЄ з мінометів.
- Категорія
- Економіка
- Дата публікації
"Це катастрофа". Експерти проаналізували новий проєкт угоди про надра

Аналітики видання Politico дійшли висновку, що "гра з корисними копалинами", яку команда українського лідера Володимира Зеленського розпочала, щоб заручитися підтримкою Дональда Трампа, перетворилася на політичну катастрофу для України.
Головні тези:
- Україна може навіть не отримати всіх обіцяних нею величезних ресурсів.
- Трамп наразі не усвідомлює, як насправді будуть реалізовувати угоду та скільки часу це займе.
Що не так з угодою про надра
Журналісти звертають увагу на те, що офіційний Київ використав пропозицію про видобуток цінних металів, щоб підштовхнути Білий дім до продовження підтримки України на тлі її війни з Росією.
Однак головна проблема полягає в тому, що Трамп зацікавлений в Україні лише тоді, коли йдеться про вичавлювання з неї грошей, а не про допомогу в забезпеченні стабільного повоєнного миру.
Пропозиція про цінні метали була явним моментом безпеки для України. У неї є критично важливі ресурси, такі як титан, уран та інші. І якщо Росія отримає ці ресурси, це буде катастрофою для союзників Києва, — заявив один з інсайдерів.
За словами аналітиків, те, чого команда Трампа добивається від України у межах нового проєкту угоди, вже перетворилося на політичну катастрофу.
Україна може навіть не отримати всіх обіцяних нею величезних ресурсів. Ба більше, видобуток будь-яких копалин обійдеться в мільярди і може зайняти десятиліття — а це зовсім не ті терміни, які уявляв собі Трамп.
Наразі Україна не хоче провокувати черговий напад гніву у Трампа, тому публічно Київ не критикує цей документ.
Однак команда Зеленського все ж не полишає спроб обережно підправити запропоновану угоду, не викликаючи роздратування у президента США.