Бойовики ДНР "засудили" полоненого вченого майже до 3 років тюрми
Категорія
Події
Дата публікації

Бойовики ДНР "засудили" полоненого вченого майже до 3 років тюрми

Бойовики ДНР "засудили" полоненого вченого майже до 3 років тюрми

Так званий "військовий трибунал ДНР" засудив полоненого українського вченого Ігоря Козловського  до 2 років та 8 місяців позбавлення волі.

Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Facebook сина вченого Олександра Козловського.

"Сьогодні "військовий трибунал ДНР" ухвалив обвинувальний вирок у справі Ігоря Козловського: 2 роки і 8 місяців позбавлення волі", - написав він.

За його словами, "військовий трибунал" бойовиків не пом'якшив вирок і не взяв до уваги, що у вченого є син-інвалід, який потребує догляду, а також вік та стан здоров'я 63-річного Козловського.

"Ані вік Ігоря Козловського, ані син-інвалід, що перебуває під його опікою, не стали пом'якшувальними обставинами для "суду". Так званий "суд" аргументував свою позицію тим, що Ігор Козловський - особливо неблагонадійний громадянин, оскільки мав контакти з низкою заборонених у ДНР організацій, зокрема, членами партії "Свобода" у 2014 році", - зазначив Олександр.

Читайте також: Бойовики ДНР вперлися щодо відомого вченого: опубліковано відео

На думку сина полоненого вченого, вплинути на процес звільнення його батька ще можуть міжнародні організації, суспільний резонанс та українська влада.

"Залишається сподіватися лише на широку громадську підтримку та ефективні дії української влади і міжнародних організацій у процесі звільнення Ігоря Козловського", - додав він.

Як повідомляв ONLINE.UA, раніше користувачі мережі влаштували флешмоб на підтримку вченого-релігієзнавця Ігоря Козловського, захопленого в полон бойовиками ДНР. Дану акцію підтримали й українські артисти.

Категорія
Політика
Дата публікації

Україна та союзники запропонували Трампу власний мирний план

Зеленський
Джерело:  Reuters

Reuters отримало у своє розпорядження документ, у якому зібрані мирні пропозиції Києва та його партнерів для припинення війни Росії проти України. Його уже передали команді президента США Дональда Трампа.

Головні тези:

  • США готові визнати контроль Росії над українським Кримом та послабити санкції проти Москви.
  • Однак Київ та його партнери не згодні з цією позицією Штатів.

Що Україна та союзники пропонують США

Припинення вогню:

  1. Взяти на себе зобов'язання щодо повного та безумовного припинення вогню в небі, на суші та на морі.

  2. Обидві сторони негайно розпочинають переговори щодо технічної імплементації за участі США та європейських країн. Це відбувається паралельно з підготовкою порядку денного і модальностей для укладення повноцінної мирної угоди.

  3. Моніторинг режиму припинення вогню на чолі з США та за підтримки третіх країн.

  4. Росія повинна безумовно повернути всіх депортованих і незаконно переміщених українських дітей. Обмін всіх військовополонених (принцип "всіх на всіх"). Росія повинна звільнити всіх цивільних в'язнів.

Гарантії безпеки для України:

  1. Україна отримує надійні гарантії безпеки, в тому числі від США (угода, подібна до статті 5), в той час як серед членів Альянсу немає консенсусу щодо членства в НАТО.

  2. Жодних обмежень для українських Збройних сил.

  3. Державами-гарантами буде спеціальна група європейських країн та охочих неєвропейських країн. Жодних обмежень на присутність, озброєння та операції дружніх іноземних сил на території України.

  4. Україна прагне до вступу в ЄС.

Територія:

  1. Територіальні питання будуть обговорюватися і вирішуватися після повного і безумовного припинення вогню.

  2. Територіальні переговори розпочинаються на основі лінії контролю.

  3. Україна відновлює контроль над Запорізькою атомною електростанцією за участю США, а також над Каховською греблею

  4. Україна отримує безперешкодний прохід по Дніпру та контроль над Кінбурнською косою.

Економіка:

  1. США та Україна реалізують угоду про економічне співробітництво/видобуток корисних копалин.

  2. Україна буде повністю відновлена та отримає фінансову компенсацію, в тому числі коштом російських суверенних активів, які залишатимуться замороженими доти, доки Росія не компенсує збитки, завдані Україні.

  3. Санкції США, запроваджені проти Росії з 2014 року, можуть бути поступово пом'якшені після досягнення стійкого миру і можуть бути поновлені у разі порушення мирної угоди.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?