ЦАХАЛ знищив три тунелі ХАМАС під лікарнею Гази
Категорія
Світ
Дата публікації

ЦАХАЛ знищив три тунелі ХАМАС під лікарнею Гази

Тунель
Джерело:  The Times of Israel

Ізраїльські військові 401-ї бригади ЦАХАЛ, 13-та флотилія ВМС Ізраїлю та елітний інженерно-саперний підрозділ «Яхалом» провели розслідування та позначили на мапі три тунельні шахти, виявлені у районі лікарні «Рантісі» у Газі. Пізніше ці тунелі підірвали ізраїльські сапери.

Сапери Сил оборони Ізраїлю знищили три тунелі ХАМАС

В Армії оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) 27 грудня заявили про виявлення та знищення трьох тунельних шахт у районі дитячої лікарні «Рантісі» у Газі.

Про це повідомляє The Times of Israel.

Тунельні шахти з’єднувалися із підземними ходами під медичним центром, який використовували терористи угруповання ХАМАС, додали у ЦАХАЛ.

Військові 401-ї бригади ізраїльської армії, 13-та флотилія ВМС Ізраїлю та елітний інженерно-саперний підрозділ «Яхалом» провели розслідування та позначили на мапі три тунельні шахти, виявлені у районі «Рантісі».

Під час операції з’ясувалося, що три шахти «об’єднані широкою підземною кількакілометровою мережею, яка проходить поблизу лікарні і веде до стратегічних точок у центрі міста Газа».

У ЦАХАЛ додали, що тунель під «Рантісі» використовувався бойовиками ХАМАС у якості командного центру для керівництва бойовими діями проти Ізраїлю.

За даними Армії оборони Ізраїлю, в одній із шахт, виявленій у середній школі поруч із «Рантісі», є ліфт, який опускався приблизно на 20 метрів. В іншій шахті, що розташовувалась у будинку командира ВМС ХАМАС, були вибухозахисні двері, які перешкоджали проникненню ізраїльських військ.

Після проведеного розслідування мережа тунелів була знищена ізраїльськими саперами.

Що відомо про загиблих в тунелі ХАМАС

Армія оборони Ізраїлю 25 грудня повідомила, що знайшла тіла пʼятьох заручників у підземному тунелі ХАМАС у місті Джабалія на півночі сектора Гази.

Загиблих доставили до Ізраїлю для поховання. Серед них — прапорщик Зів Дадо, сержант Рон Шерман, капрал Нік Бейзер, цивільні Іден Захарія та Елія Толедано.

Ізраїльські військові здобули контроль над районом табору Джабалія – одного з оперативних центрів ХАМАС у секторі Гази. Там вони демонтували підземний штаб.

Підземний штаб ХАМАС включав два рівні: перший глибиною приблизно десять метрів і другий глибиною десятки метрів. Мережу тунелів з багатьма маршрутами використовували для управління боєм і пересування бойовиків.

Завдяки зусиллям розвідки… солдати виявили та витягли тіла п'яти заручників, викрадених 7 жовтня, та доправили їх до Ізраїлю для поховання, – зазначається у заяві ЦАХАЛ.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?