Чехія запропонує ЄС офіційно заборонити імпорт зерна з РФ та Білорусі
Категорія
Економіка
Дата публікації

Чехія запропонує ЄС офіційно заборонити імпорт зерна з РФ та Білорусі

Зерно
Джерело:  Novinky.cz

Чехія наступного тижня на засіданні Європейської ради запропонує заборонити імпорт російського та білоруського зерна до Євросоюзу. 

Заборона імпорту зерна з РФ та Білорусі до ЄС

Ми будемо наполягати на тому, щоб зернові та олійні були в списку санкцій і не подорожували до Європи, — сказав міністр сільського господарства Марек Виборний.

Прем'єр-міністр Петр Фіала представить позицію Чехії на засіданні Європейської Ради наступного тижня.

За даними Євростату, торік до ЄС з Росії було імпортовано 1,5 млн тонн зерна, що більше, ніж до війни в Україні.

Немає жодної причини, чому ми повинні підтримувати агресора, купуючи російське зерно в Європі, — додав Виборний.

За словами міністра, немає загрози кардинального зростання цін на продукти після можливої ​​заборони імпорту російського зерна.

Чехія має надлишки на експорт, надлишки були в усьому світі, — зазначив міністр.

У Литві закликали заборонити імпорт зерна з РФ і Білорусі на рівні ЄС

14 березня у Сеймі Литви ухвалили резолюцію із закликом заборонити на європейському рівні імпорт російських та білоруських зернових культур.

У ній парламентарі звертаються до Європейської комісії з проханням терміново розробити законопроєкт про заборону імпорту зерна російського та білоруського походження до ЄС, а інші євроінституції — підтримати таку заборону.

Наступного тижня, як очікується, Європейська комісія представить пропозицію щодо обмежень на імпорт зерна з Росії та Білорусі на тлі протестів європейських фермерів та закликів України піти на цей крок.

Однак повного ембарго в ЄС хочуть уникнути, побоюючись глобального коливання цін і негативного впливу на бідніші країни світу.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?