Чи буде відставка Авакова - у МВС прокоментували резонансний скандал
Категорія
Україна
Дата публікації

Чи буде відставка Авакова - у МВС прокоментували резонансний скандал

Джерело:  online.ua

У Міністерстві внутрішніх справ виступили з гучною заявою - там наголосили, що ймовірна відставка глави відомства Арсена Авакова після події у Кагарлику, де поліцейські катували і зґвалтували дівчину, є необґрунтованою. Заступник очільника МВС Антон Геращенко звернув увагу на те, що наразі відомство будує таку правоохоронну систему, яка реагує на подібні події, а не приховує. Окрім того, посадовець підкреслив, що МВС не терпить насильства, тому одразу буде робите усе, аби притягнути винних до відповідальності. Про це він розповів в ефірі одного з українських телеканалів, передає ONLINE.UA.

"Я вважаю, що у цій ситуації рішення (про відставку Авакова – ред.) не обґрунтоване. Тому що ми будуємо систему, за якої вона реагує на подібні події. Ще раз наголошу: до Майдану подібні дії приховували. У нас же позиція – і це якраз результат роботи міністра внутрішніх справ – у нас повна нетерпимість до катувань і насильства. Миттєва реакція на те, щоб притягати до відповідальності таких людей", - заявив Антон Геращенко.

Окрім того, посадовець додав, що після дзвінка потерпілої до поліції протягом 12 годин було здійснено розслідування, а підозрювані – затримані.

"Це і є найкраща реакція поліції", – сказав Геращенко.

Нагадаємо, що нещодавно до поліції звернулася 26-річна дівчина, яка заявила про побиття та зґвалтування у поліцейському відділку. Вона розповіла, що 23 травня її викликали на допит в поліцію як свідка. Там працівники поліції закували її у наручники, стріляли над головою з вогнепальної зброї, а після цього зґвалтували. Вранці 25 травня поліцейських затримали за підозрою в зґвалтуванні - це 35-літній начальник сектору кримінальної поліції Микола Кузів та 29-річний оперуповноважений Сергій Сулима. Їх одразу звільнили. Слідчі ДБР готують повідомлення про підозру затриманим. Також вирішується питання про обрання запобіжного заходу.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в Нацполіції створили Департамент захисту інтересів суспільства і держави, однак про його структуру, кількісний склад, функції і повноваження правоохоронці засекретили. За словами представників ЦПК, під "інтересами суспільства та держави" "може бути все, що заманеться главі МВС Арсену Авакову".

Категорія
Економіка
Дата публікації

Трамп ухвалив безпрецедентні глобальні мита — чому в списку немає Росії

Трамп
Джерело:  The New York Times

Президент США Дональд Трамп оголосив про введення масштабних мит на американський імпорт. Передбачається, що тарифи торкнуться обсягів торгівлі на трильйони доларів.

Головні тези:

  • Трамп ввів глобальні мита, які торкнуться торгівлі на трильйони доларів, проте чому Росія не у списку?
  • Указ Трампа передбачає введення взаємних тарифів та універсального мінімального тарифу на імпорт.
  • Американські санкції вже ускладнюють торгівлю з підсанкційними країнами, тому вони виключені з нових тарифів.

Торгові війни Трампа торкнулися майже всього світу

Виступаючи в Рожевому саду біля Білого дому, президент США анонсував "дуже-дуже хороші новини".

За кілька хвилин я підпишу історичний указ про взаємні тарифи для країн усього світу. Взаємні. Це означає, що те, що вони роблять із нами, ми зробимо з ними. Дуже просто. Простіше нікуди.

Дональд Трамп

Дональд Трамп

Президент США

Він розкритикував Таїланд, Індію, В'єтнам та інші країни за несправедливу, на його думку, тарифну політику і податкові режими щодо американських товарів. І навів як приклад, що США стягують лише 2,4% мито на мотоцикли, тоді як Індія — 70%, В'єтнам — 75%.

Також перед тим, як підписати указ, він довго описував "несправедливі тарифи", які інші країни запровадили на американські товари. "Іноді друзі гірші за ворогів", — сказав Трамп, маючи на увазі високі тарифи, які запровадили окремі країни-союзниці на кшталт Японії.

Це один із найважливіших днів в американській історії. Це наша декларація економічної незалежності. Щодо країн, які погано ставляться до нас, ми вирахуємо суму їхніх тарифів, немонатерних бар'єрів та інших форм шахрайства.

Він також повторив, що опівночі з 2 на 3 квітня США запровадять 25-відсоткові тарифи на всі автомобілі іноземного складання. А також оголосив про запровадження універсального або "мінімального базового тарифу" на імпорт у 10%.

Згідно з указом, США вводять додаткові мита в розмірі:

  • Китай — 34%

  • Європейський союз — 20%

  • В'єтнам — 46%

  • Тайвань — 32%

  • Японія — 24%

  • Південна Корея — 25%

  • Таїланд — 36%

  • Швейцарія — 31%

  • Індонезія — 32%

  • Малайзія — 24%

  • Камбоджа — 49%

  • Велика Британія — 10%

  • Південна Африка — 30%

  • Бразилія — 10%

  • Бангладеш — 34%

  • Сінгапур — 10%

  • Ізраїль — 17%

  • Філіппіни — 17%

  • Чилі — 10%

  • Пакистан — 29%

  • Шрі-Ланка — 44%

Взаємні тарифи набудуть чинності з 9 квітня 2025 року. А мінімальний базовий тариф усі країни почнуть платити з 5 квітня.

Причому базовий тариф у 10% додаватиметься до тарифів, введених проти конкретних країн. Це означає, наприклад, що на китайські товари тариф становитиме 44% (34+10), на товари з ЄС — 30% (20+10).

Канада і Мексика поки не підпадають під дію взаємних тарифів.

Щодо України запроваджується тільки базове мито 10%.

Цікаво, що у списку нових тарифів відсутні деякі країни, зокрема Білорусь, Північна Корея і Росія.

NYT нібито довідався причину такого рішення. Американське видання посилається на представника Білого дому, що говорив на умовах анонімності.

Низка підсанкційних країн не потрапляє під дію анонсованих у середу взаємних тарифів, оскільки "вони вже стикаються з надзвичайно високими митами".

Ба більше, раніше запроваджені американські санкції буцімто вже "унеможливлюють будь-яку повноцінну торгівлю з цими країнами".

За даними Bloomberg, під приціл потрапив обсяг світової торгівлі на 33 трлн доларів, а країнам від Бразилії до Китаю загрожує скорочення експорту в США від 4 до 90%. Імовірно, середні мита можуть зрости на 15%, що призведе до зростання інфляції та збільшення ризику рецесії США.

За максимального підходу середні тарифні ставки в США збільшаться до 2%, що призведе до скорочення американського ВВП на 4% і зростання цін майже на 2,5% протягом двох-трьох років.

Вплив на торгівельних партнерів за будь-якого сценарію буде серйозним. Китай, ЄС та Індія можуть очолити список країн, які постраждають від впливу на експорт до США, хоча їхні економіки можуть і вистояти. Канада і країни Південно-Східної Азії, ймовірно, відчують більш значний загальний вплив.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?