Чи візьмуть участь спортсмени з РФ та Білорусі в Олімпійських іграх — відповідь МОК
Категорія
Спорт
Дата публікації

Чи візьмуть участь спортсмени з РФ та Білорусі в Олімпійських іграх — відповідь МОК

Олімпіада

Міжнародний Олімпійський комітет (МОК) продовжив дозвіл на допуск спортсменів з Російської Федерації та Білорусі для участі в змаганнях під нейтральним прапором. Рішення було ухвалене під час 12-го саміту Комітету в Лозанні (Швейцарія), що відбувся 5 грудня.

МОК оголосив вердикт про участь в Олімпійських іграх спортсменів з РФ та Білорусі

Під час зустрічі було порушено питання участі спортсменів з Росії та Білорусі в майбутніх Олімпійських змаганнях. На саміті було заявлено, що попри відсторонення Олімпійського комітету Росії (ОКР), МОК не змінив своїх рекомендацій щодо участі індивідуальних нейтральних спортсменів (AIN) в нинішніх складних умовах.

Було наголошено, що такий захист прав окремих спортсменів на участь у змаганнях, незважаючи на призупинення діяльності їхнього Національного олімпійського комітету (НОК), є усталеною практикою, що поважає права людини, та був реалізований у низці призупинених НОК під час минулих Олімпійських ігор.

На саміті нагадали, що діяльність ОКР довелося призупинити через одностороннє рішення про включення до його складу регіональних спортивних організацій, підпорядкованих НОК України, що є порушенням Олімпійської хартії, оскільки порушує територіальну цілісність НОК України.

У МОК також зазначили, що участь в Олімпійських іграх спортсменів під нейтральним прапором може відбуватися лише за наявних суворих умов - вони повинні будуть відповідати усім критеріям прийнятності, які застосовуються до будь-якого олімпійського спортсмена.

Політизація спорту неприпустима

Учасники саміту також зазначили, що всупереч Резолюції ООН про перемир'я (A/RES/78/10) російський уряд згідно з указом президента Володимира Путіна має намір організувати в Росії явно політично мотивовані спортивні заходи.

Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) заявило рішучий протест таким подіям з антидопінгової точки зору. Саміт підтвердив, що Росія не має права проводити на своїй території жодних великих змагань через системне застосування допінгу на зимових Олімпійських іграх у Сочі 2014 року, а пізніше через маніпулювання антидопінговими даними.

Голова Комісії атлетів МОК рішуче підтримав позицію WADA.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?