Чому Росія зменшила використання "Калібрів" під час обстрілів України — пояснення ВМС
Категорія
Україна
Дата публікації

Чому Росія зменшила використання "Калібрів" під час обстрілів України — пояснення ВМС

калібр
Джерело:  24 канал

Речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук заявив, що ворожі "Калібри" становлять деяку небезпеку для України. За його словами, наразі в Азово-Чорноморському регіоні ворог розташував вісім одиниць ракетних кораблів, проте їхня ефективність не є занадто високою. 

Головні тези:

  • Росія зменшила використання ракет "Калібр" в обстрілах України через обмежену ефективність та складність виробництва в умовах санкційного тиску.
  • Українська сторона активно застосовує власні ракети "Нептун" для ураження ворожих кораблів в Азовському морі.
  • Російські кораблі можуть бути переброшені з Азовського моря в інші райони завдяки мережі річкових шляхів з іншими морями.
  • Українські військові готуються до можливих комбінованих атак з використанням "Калібрів" та розгортають системи протиповітряної оборони для захисту.

Чому окупанти майже не використовують "Калібри" під час масованих атак

Давно не запускали більше чотирьох ракет за залп. Та й ці "Калібри" наші сили ППО знищують практично всі. Як бачимо, їх зараз використовують під час комбінованих атак для того, щоб перевантажити систему протиповітряної оборони. Тому Чорноморський флот зараз практично виконує завдання з охорони своїх пунктів базування, — пояснив Плетенчук.

Відомо, що росіяни дуже давно масовано не використовували "Калібри" для атак по Україні, на думку речника ВМС, це пов'язано із запровадженням санкцій, через що Росії з кожним разом стає виготовляти ці ракети все складніше.

Після втечі з Севастополя до Новоросійська "сверхдержава" пів року не могла заряджати там ракети. Навчилася це робити принаймні для підводних човнів. Наразі перевіряємо, чи здатні вони завантажувати крилаті ракети на надводні кораблі. Чому ж не застосовували масово, сказати важко. Їх військово-промисловий комплекс постачав "Калібри" у тому ж об'ємі, що й раніше — не надто великому, але й не дуже маленькому. Хоча з іншого боку, в умовах санкційного тиску, з кожним разом будувати ракети їм важче й важче. Бо комплектуючих іноземного виробництва у кожному виробі кілька десятків. Дістати їх — це своєрідний квест, — зауважив військовий.

Чим Україна може бити по кораблях РФ в Азовському морі

Катков додав, що на таких відстанях Україна здатна вражати цілі ракетами власного виробництва "Нептун"

Мені здається, що немає нічого неможливого. Але, знов таки, вони здійснили пуски, а де вони будуть заряджатися. Я не впевнений, що в Азовському морі є інфраструктура для заряджання ракет, — зазначає аналітик.

Також він нагадав, що Азовське море сполучене мережею рік з Каспійським і Балтійським морями, тому деякі російські кораблі можна перекинути туди.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?