Цукерберг анонсував зміни у Фейсбуці та Інстаграмі
Категорія
Технології
Дата публікації

Цукерберг анонсував зміни у Фейсбуці та Інстаграмі

META
Соцмережі

Компанія Meta планує масштабний перегляд власної політики модерації контенту у соцмережах Facebook, Instagram та Threads, відмовляючись від надмірного контролю за інформацією і натомість пропонуючи функцію Community Notes. 

Головні тези:

  • Meta відмовляється від програми фактчекінгу і запускає функцію Community Notes для користувачів у Facebook, Instagram та Threads.
  • Компанія послаблює правила модерації контенту, сприяючи спільному створенню та оцінці приміток користувачами.
  • Meta переглядає використання автоматичних систем модерації, зосереджуючись на боротьбі з тероризмом та іншим небезпечним контентом.
  • Meta планує підвищити видимість політичних публікацій з більш персоналізованим підходом, враховуючи вподобання та перегляди користувачів.

Що відомо про зміну політики Meta стосовно інформації у Facebook, Instagram та Threads

Таким чином Meta відмовиться від програми фактчекінгу інформації, запущеної у 2016 році. Ця програма передбачала співпрацю з незалежними організаціями для перевірки на наявність фейкових повідомлень та дезінформації.

У компанії визнали, що програма стала елементом цензури замість надання користувачам додаткової інформації.

Замість цієї програми почне діяти функція Community Notes, схожа на ту, яка діє у соцмережі Ілона Маска X.

Community Notes дозволить користувачам додавати контекст до публікацій, які можуть вводити в оману.

При цьому представники компанії підкреслили, що не контролюватимуть інформацію, яка публікуватиметься користувачами у Community Notes і не визначатимуть, які саме коментарі мають з’являтись у соцмережах.

Meta послаблює правила модерації контенту у своїх соцмережах
Instagram Facebook

Користувачі спільно створюватимуть та оцінюватимуть примітки для забезпечення їх точності та неупередженості.

Програма спочатку буде запущена в США протягом найближчих місяців, і користувачі вже можуть подати заявку на участь у її тестуванні.

Користувачі платформ Meta можуть попередньо зареєструватися, щоб першими випробувати новий інструмент. Долучитися до списку очікування можна через Facebook, Instagram та Threads.

Які інші зміни Meta планує у своїх соцмережах

Окрім цього в компанії переглядають використання автоматичних систем для модерації контенту.

У Meta визнали, що через автоматичну модерацію щодня видаляються мільйони публікацій. Замість цього у компанії зосередяться на публікаціях, які містять контент, пов’язаний з тероризмом, сексуальною експлуатаціэю дітей та шахрайством.

Компанія поступово відмовиться від надмірного зниження видимості контенту та запровадить вищі пороги впевненості перед видаленням публікацій.

Meta також перемістить свої команди з довіри та безпеки з Каліфорнії до Техасу та інших регіонів США для забезпечення більшої різноманітності в політиці модерації.

Щоб прискорити процес оскарження рішень про модерацію, Meta розширює команди модераторів і використовує великі мовні моделі (LLMs) для додаткової перевірки контенту перед прийняттям рішень про видалення.

Компанія також досліджує використання технології розпізнавання облич для спрощення процесу відновлення акаунтів.

З 2021 року компанія зменшила видимість публікацій, пов’язаних із виборами, політикою та соціальними питаннями, на основі відгуків користувачів.

Однак тепер Meta планує знову підвищити видимість такого контенту з більш персоналізованим підходом.

Компанія буде ранжувати політичні публікації від користувачів та сторінок так само як і будь-який інший контент у стрічці новин. Для цього Meta враховуватиме явні сигнали (наприклад, вподобання) та неявні сигнали (перегляди постів), щоб прогнозувати, що є важливим для користувачів.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?