До Києва з неоголошеним візитом прибув президент Литви
Категорія
Політика
Дата публікації

До Києва з неоголошеним візитом прибув президент Литви

До Києва з неоголошеним візитом прибув президент Литви
Джерело:  online.ua

28 червня президент Литовської Республіки Гітанас Науседа прибув з неоголошеним візитом до Києва.

Джерело: пресслужба  Ґітанаса Науседи

Науседа прибув до Києва

У Києві президент Литви зустрінеться з президентом України Володимиром Зеленським і візьме участь у заходах з нагоди 27-ї річниці прийняття Конституції України.

Також Науседа обговорить з президентом України порядок денний саміту НАТО у Вільнюсі в липні, а також питання переговорів України про членство в Європейському Союзі, допомогу Литви та Європейського Союзу Україні.

Повідомляється, що президент Литви прибув до Києва з Гааги, де вчора на зустрічі глав 7 держав обговорив подальшу підтримку України.

З Києва президент Литви вирушить до Брюсселя, де в четвер, 29 червня, починається засідання Ради європейських лідерів.

Допомога Литви Україні

Перед поїздкою Науседа повідомив, що Литва придбала дві пускові установки NASAMS, які будуть передані Україні.

Протиповітряна оборона є ключовою в українській боротьбі з агресором, — написав Науседа.

Він додав, що з нетерпінням чекає нових колективних рішень щодо підтримки України на саміті НАТО у Вільнюсі.

Наприкінці травня Литва виділила Україні новий пакет військової допомоги, який включає безпілотники, боєприпаси, сухі продовольчі пайки та іншу підтримку.

Також Литва бере учать у навчанні українських бійців.

Крім навчання, військова допомога Литви цього року охоплює передачу військового обладнання і техніки, лікування та реабілітацію військовослужбовців, а також внески в міжнародні фонди.

Загалом військова допомога Литви Україні становить близько 465 мільйонів євро.

Читайте також:

Категорія
Економіка
Дата публікації

ЄС готує додаткові мита на американські товари вартістю до 28 млрд дол

ЄС
Джерело:  Reuters

Найближчими днями країни Європейського Союзу планують виступити єдиним фронтом проти мит, запроваджених президентом США Дональдом Трампом, ймовірно, схваливши перший пакет цільових заходів у відповідь. Йдеться про додаткові мита на американські товари загальною вартістю до 28 млрд дол.

Головні тези:

  • Європейський Союз готується до введення додаткових мит на американські товари сталі, алюмінію та інші, загальна вартість яких може сягати до 28 млрд доларів.
  • ЄС планує узгодити спільну позицію по відповіді на тарифи Трампа на товари з Європи, показуючи готовність до переговорів, але водночас демонструючи рішучість у разі провалу перемовин встановити власні обмеження.
  • Можливе введення мит на американське м'ясо, крупи, вино, деревину та інші товари, що викликало суперечки та обурення серед дипломатів та експортерів.

ЄС введе нові мита на американські товари: що відомо

Блок із 27 країн ЄС стикається з 25-відсотковими імпортними тарифами на сталь, алюміній та автомобілі, а також "взаємними" тарифами у розмірі 20% з середи, 2 квітня, майже на всі інші товари.

Тарифи Трампа охоплюють близько 70% експорту ЄС до Сполучених Штатів, вартість якого минулого року становила 532 млрд євро (585 мільярдів доларів), при цьому ще можуть бути введені мита на мідь, фармацевтику, напівпровідники та деревину.

Європейська комісія, яка відповідає за торгівельну політику ЄС, 7 квітня ввечері запропонує країнам-членам список американських товарів, на які планують запровадити додаткові мита у відповідь на тарифи Трампа на сталь та алюміній, замість ширших взаємних обмежень, зазначають у Reuters.

До нього увійдуть американське м'ясо, крупи, вино, деревина та одяг, а також жувальна гумка, зубна нитка, пилососи та туалетний папір.

Особливу увагу та суперечки всередині ЄС викликало питання бурбона. Єврокомісія пропонувала запровадити на нього мито у 50%, після чого Трамп пригрозив у відповідь ввести мито у 200% на алкогольні напої з ЄС, якщо цей крок буде реалізовано.

Експортери вина — Франція та Італія — вже висловили стурбованість. Європейський Союз, економіка якого значною мірою залежить від вільної торгівлі, прагне заручитися максимально широкою підтримкою всередині блоку, щоб посилити тиск на Трампа й зрештою змусити його сісти за стіл переговорів.

Зазначається, що 7 квітня у Люксембурзі відбудеться перша загальноєвропейська політична зустріч після заяви Трампа про масштабні тарифи. На ній міністри торгівлі з усіх 27 країн ЄС обговорять, як ці мита вплинуть на економіку та як найкраще на них реагувати.

Європейські дипломати заявили, що головна мета цієї зустрічі — виробити спільну позицію: показати готовність вести переговори з Вашингтоном щодо скасування тарифів, але водночас продемонструвати рішучість у разі провалу перемовин відповісти власними обмеженнями.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?