Додаткове закриття пунктів пропуску на кордоні: ДПСУ назвала причини
Категорія
Україна
Дата публікації

Додаткове закриття пунктів пропуску на кордоні: ДПСУ назвала причини

Додаткове закриття пунктів пропуску на кордоні: ДПСУ назвала причини
Джерело:  24 канал

У Державній прикордонній службі вважають, що рішення Кабміну про закриття додатково 10 пунктів пропуску дозволить ефективніше боротися проти коронавірусу. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на "24 канал".

За словами помічника очільника служби Андрія Демченка, пункти пропуску закриють одразу після ухвалення урядом рішення щодо змін у постанову "Про тимчасове закриття деяких пунктів пропуску через державний кордон та пунктів контролю і припинення в них пішохідного сполучення".

"Рішення про закриття ще 10 пунктів пропуску зважене і, що важливо, узгоджене із суміжними країнами. Більшість пунктів фактично не функціонували, оскільки на тих напрямках наші сусіди закрили кордон. Тому ми не могли там ні випускати, ні приймати громадян України чи інших держав. Виняток лише – пункт "Паланка" на кордоні з Молдовою, який функціонував з обох боків", - пояснив представник ДПСУ.

Він зазначив, що загалом на кордоні закрили 125 пунктів пропуску. Працюють станом на 15 квітня 105, з них 18 - автомобільні.

Додаткові 10, про закриття яких йдеться, це:

  • "Устилуг"

  • "Смільниця"

  • "Грушів"

  • "Угринів"

  • "Кельменці"

  • "Солотвино"

  • "Бронниця"

  • "Сокиряни"

  • "Паланка"

  • "Нові Трояни"

Як повідомляв ONLINE.UA, з кінця березня українська влада постановила направляти в обсервацію усіх громадян, які приїжджають з-за кордону. Їх випускатимуть тільки після необхідного утримання, а також отримання негативного тесту.

Категорія
Економіка
Дата публікації

"Це катастрофа". Експерти проаналізували новий проєкт угоди про надра

Що не так з угодою про надра
Джерело:  Politico

Аналітики видання Politico дійшли висновку, що "гра з корисними копалинами", яку команда українського лідера Володимира Зеленського розпочала, щоб заручитися підтримкою Дональда Трампа, перетворилася на політичну катастрофу для України.

Головні тези:

  • Україна може навіть не отримати всіх обіцяних нею величезних ресурсів.
  • Трамп наразі не усвідомлює, як насправді будуть реалізовувати угоду та скільки часу це займе.

Що не так з угодою про надра

Журналісти звертають увагу на те, що офіційний Київ використав пропозицію про видобуток цінних металів, щоб підштовхнути Білий дім до продовження підтримки України на тлі її війни з Росією.

Однак головна проблема полягає в тому, що Трамп зацікавлений в Україні лише тоді, коли йдеться про вичавлювання з неї грошей, а не про допомогу в забезпеченні стабільного повоєнного миру.

Пропозиція про цінні метали була явним моментом безпеки для України. У неї є критично важливі ресурси, такі як титан, уран та інші. І якщо Росія отримає ці ресурси, це буде катастрофою для союзників Києва, — заявив один з інсайдерів.

За словами аналітиків, те, чого команда Трампа добивається від України у межах нового проєкту угоди, вже перетворилося на політичну катастрофу.

Україна може навіть не отримати всіх обіцяних нею величезних ресурсів. Ба більше, видобуток будь-яких копалин обійдеться в мільярди і може зайняти десятиліття — а це зовсім не ті терміни, які уявляв собі Трамп.

Наразі Україна не хоче провокувати черговий напад гніву у Трампа, тому публічно Київ не критикує цей документ.

Однак команда Зеленського все ж не полишає спроб обережно підправити запропоновану угоду, не викликаючи роздратування у президента США.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?