Дослідники назвали причину розвитку найсмертоноснішої форми раку
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Дослідники назвали причину розвитку найсмертоноснішої форми раку

Діагностика раку яєчників
Джерело:  Science Alert

Науковці, що проводять дослідження на мишах, з'ясували, що низка клітин в організмі людини відповідає за розвиток найсмертоноснішої форми раку яєчників. 

Головні тези:

  • Нові дослідження виявили, що найсмертоносніша форма раку яєчників розвивається у фалопієвих трубах, а не в самих яєчниках.
  • Недостатні знання про клітини, що спричиняють рак у фалопієвих трубах, ускладнюють виявлення нових діагностичних методів та терапії.
  • Виявлення стовбурових клітин у яйцеводах та клітин, схильних до утворення раку в яйцеводах, може визначити ключові моменти у профілактиці та лікуванні раку яєчників.
  • Мутації, що пов'язані з виникненням раку у фалопієвих трубах, можуть вказати на можливість ранньої діагностики та лікування раку яєчників.
  • Проблеми із циліогенезом, виявлені у дослідженні, пов'язані не лише з раком яєчників, а також з раком підшлункової залози, що може відкрити нові шляхи для лікування ракових захворювань.

Що відомо про клітини, які провокують розвиток раку яєчників

Зазначається, що у разі підтвердження результатів дослідження науковців, це допоможе у розробці нових методів ранньої діагностики розвитку смертельно небезпечних серозних карцином яєчників.

Пацієнти з цим діагнозом зазвичай не живуть більше 5 років після виявлення хвороби.

Вчені дізнались про причини виникнення однієї з найсмертоносніших форм раку
Діагностика раку яєчників

Більше 10 років тому науковці з’ясували, що найбільш смертоносна форма раку яєчників розвивається не в самих яєчниках, а у фалопієвих трубах.

Протягом останніх років також було виявлено ураження на кінцях фалопієвих труб, які генетично пов’язані з пухлинами в яєчниках.

Однак при цьому наразі невідомо, які саме клітини відповідають за утворення раку у фалопієвих трубах.

Ця форма раку зазвичай протікає безсимптомно. На сьогодняшній день близько 80% випадків діагностується вже на пізніх стадіях, коли варіанти лікування вже значно обмежені.

Виявлення та лікування HGSOC на ранніх стадіях може мати вирішальне значення для покращення прогнозу у пацієнтів із цим злоякісним новоутворенням. Однак виявлення нових діагностичних маркерів і терапевтичних мішеней ускладнене через наші недостатні знання про клітини, в яких виникає HGSOC, та механізми, що лежать в основі виникнення захворювання, — пояснюють дослідники під керівництвом патолога Корнельського університету Олександра Нікітіна.

Дослідження науковця та його колег, проведене ще у 2013 році, дозволило виявити стовбурові клітини у яєчниках, які можуть призводити до виникнення раку яєчників.

Але в ході нового дослідження їм вперше вдалося виявити клітини, схильні до утворення раку в яйцеводі.

Що вдалось дізнатись щодо механізму формування раку яєчників

Фактично, Нікітін та його команда вперше охарактеризували та перерахували всі типи клітин, виявлені в яйцеводі.

Питання полягало в тому, якою мірою всі клітини сприяють раку яєчників, — підкреслює Нікітін.

На відміну від яєчників, найбільш схильними до раку тканинами в яйцеводах мишей були не стовбурові клітини, прециліарні, які є перехідними і знаходяться на шляху до перетворення на циліарні клітини зі стовбурових.

Після того, як вони утворюють короткі як волоски мембрани, вони починають брати участь у проштовхуванні ооцитів яйцеводом мишей або через фалопієві труби у людей.

Науковці виявили дві мутації, які пов’язані з виникненням раку та викликають проблеми у цих прециліарних клітинах.

Дослідники з’ясували, що ці мутації у мишей провокують формування ракових клітин.

За результатами дослідження виявилось, що проблеми із циліогенезом також пов'язані з раком підшлункової залози.

Якщо такі клітини вдасться виявити і в людей, це допоможе врятувати безліч життів.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?