Дослідники виявили негативний вплив шампунів та пластикового посуду на серце
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Дослідники виявили негативний вплив шампунів та пластикового посуду на серце

Шампунь
Джерело:  online.ua

Науковці з'ясували, що феноли, які містяться у шампунях, пластиковому посуді та інших продуктах, здатні провокувати порушення серцевого ритму. 

Головні тези:

  • Феноли у шампунях та пластиковому посуді можуть викликати порушення роботи серця через зміни в електричній активності.
  • Дослідники вивчили негативний вплив фенолів на здоров’я людей, з'ясувавши, що BPA, BPF і BPA+F можуть провокувати затримку передачі електричних сигналів у серці.
  • Високий рівень вмісту фенолів в навколишньому середовищі може призвести до змін в електричній активності серця та розвитку аритмії.
  • Дослідження показало, що триклокарбан може продовжувати QT-інтервал у чоловіків, що впливає на перезаряджання серця та може спричинити порушення ритму.
  • Негативний вплив фенолів на серце може погіршити наявні захворювання та аритмії, спричиняючи серйозні наслідки для здоров’я людини.

Що відомо про негативний вплив продуктів з фенолом на роботу серця

Зазначається, що бісфеноли широко використовуються у виробництві різних товарів з пластику, зокрема, контейнерів для їжі, консервних банок, пляшок для води, дитячих пляшочок та стоматологічних герметиків.

Парабени у якості консервантів додаються до напоїв та продуктів харчування, а косметика містить триклокарбан.

Продукти із вмістом фенолу можуть провокувати порушення роботи серця
Шампунь

Під час використання цих продуктів люди зазнають постійного впливу хімічних речовин, деякі з яких можуть негативно впливати на серце.

Американські дослідники вивчили потенційний негативний вплив фенолів на здоров’я, проаналізувавши інформацію про 10 тис учасників програми медичного моніторингу за період з 1990 по 2008 рік.

Зазначається, що вивчався стан здоров’я людей, які проживають поблизу колишнього заводу з обробки урану Міністерства енергетики США у Фернальді.

Учасників дослідження попросили здати зразки сечі та пройти електрокардіограму серця.

Це перше дослідження, яке розглядає вплив фенолів на електричну активність серця у людей, — підкреслив провідний автор дослідження доктор Хонг-Шен Ван.

Який негативний вплив фенолів на серце був виявлений

За результатами дослідження виявилось, що підвищений рівень вмісту низки фенолів з навколишнього середовища впливає на зміну електричної активності серця.

Науковці з’ясували, що BPA, BPF і BPA+F провокують затримку передачі електричних сигналів від передсердь до шлуночків, особливо у жінок з високим індексом маси тіла.

Водночас підвищена дія триклокарбану може призводити до подовження QT-інтервалу у чоловіків, що означає, що серцю потрібно більше часу для перезаряджання, що може спричинити порушення ритму серця.

Серце працює завдяки електричній активності, тому будь-які зміни в його електричних властивостях можуть мати негативні наслідки та потенційно викликати аритмію, — попереджають автори дослідження.

Науковці непокоїть, що що додаткові зміни в активності серця можуть погіршити наявні захворювання серця або аритмії у людини.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?