Дослідники зі США визначили наслідки впливу забрудненого повітря на дітей
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Дослідники зі США визначили наслідки впливу забрудненого повітря на дітей

Забруднене повітря
Джерело:  online.ua

Команда американських науковців з Каліфорнійського університету проаналізували понад 40 попередніх досліджень щодо впливу забрудненого повітря на мозок дітей і пов'язані з цим зміни. 

Головні тези:

  • Умови забрудненого повітря збільшують ризик передчасних народжень немовлят із низькою вагою, підвищуючи ймовірність хвороб дихальної та серцево-судинної систем у дітей.
  • Дослідження свідчать про зменшення обсягу мозочку та мозолистого тіла у дітей внаслідок впливу забрудненого повітря, що може призвести до негативних наслідків для нервової системи.
  • Високий рівень забрудненності повітря під час вагітності та у дитинстві може спричинити зміни в мікроархітектурі мозкової речовини та збільшення клітинного складу, що впливає на розвиток нервової системи.
  • Деякі дослідження вказують на зв’язок між забрудненим повітрям і змінами рівнів маркерів нейронної цілісності та метаболізму, що можуть вплинути на розвиток нервової системи дітей.
  • Аналіз впливу забрудненого повітря на розвиток дитячого мозку може послужити основою для створення профілактичних програм для поліпшення екологічної ситуації в регіонах з небезпечними забрудненнями.

Як забруднене повітря впливає на мозок дітей

Як зазначається у журналі Developmental Cognitive Neuroscience, проаналізувавши численні дослідження, американські науковці дійшли висновку, що в умовах забрудненого повітря зростає кількість передчасних народжень, а немовлята мають значно нижчу вагу, високий ризик виникнення дихальних, серцево-судинних та дерматологічних захворювань.

Аналіз цих досліджень визнає більшу вразливість дітей та підлітків перед забрудненим повітрям, оскільки вони поглинають більше шкідливих речовин на одиницю маси тіла і значну частину часу проводять на вулиці.

Забруднення повітря впливає на розвиток мозку у дітей та підлітків
Забруднення повітря

Команда науковців під керівництвом Камелії Хостінар систематично проаналізувала 40 досліджень щодо впливу забруднення повітря на розвиток мозку у дітей.

Аналізи свідчать про те, що забруднене повітря під час вагітності та протягом першого року після народження дитини впливає на зменшення обсягу сірої речовини в мозочку у підлітків та менший обʼєму білої речовини в деяких областях мозку у дітей.

Які зміни у мозку дітей викликає забруднене повітря

Окрім цього науковці відзначають зменшення об’єму мозолистого тіла в дітей внаслідок існування в умовах забрудненого повітря.

Науковці зазначають, що високий рівень забрудненності повітря під час вагітності та у ранньому дитинстві впливають на зміну мікроархітектури мозкової речовини та збільшенням клітинного складу.

Зокрема, в умовах підвищенного вмісту міді у повітрі призводить до змін у білій речовині поблизу хвостового ядра.

За результатами кількох інших досліджень було виявлено зв’язок між забрудненим повітрям і зміною рівнів маркерів нейронної цілісності та метаболізму, включно з маркерами метилювання ДНК генів, які пов’язані із розвитком нервової системи.

На думку американських науковців, масштабний аналіз узагальнює наявні дані про вплив забруднення повітря на розвиток дитячого мозку.

Це може слугувати основою для розробки профілактичних програм у регіонах з несприятливою екологією.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?