"Довгий Нептун". В Україні секретно створюють ракети нового зразка
Категорія
Технології
Дата публікації

"Довгий Нептун". В Україні секретно створюють ракети нового зразка

ВПО
Джерело:  Defense Express

Зараз українською оборонною промисловістю ведеться робота щодо створення так званого довгого "Нептуна". Йдеться про нову потужну модифікацію ракети для комплексу "Нептун".

Ракету “Нептун” модернізують

В Україні працюють над секретним проєктом – створенням ракет нового зразка, так званих "довгих Нептунів".

Про це пише видання Defence Express.

Зараз ведеться робота щодо створення так званого довгого "Нептуна". Йдеться про нову модифікацію ракети для комплексу "Нептун". Також ведеться активна робота разом з міністерством стратегічних галузей промисловості стосовно зміцнення системи ППО, – розповів заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк.

В той же час він відмовився розкривати деталі нової розробки.

Наразі про це ми не можемо говорити докладно, скажу лише, що триває робота над модернізацією зенітно-ракетних комплексів "Бук" та С-300, – додав Гаврилюк.

Що відомо про "довгі Нептуни"

Як пише Defense Express, скоріш за все йдеться про адаптацію ракети Р-360 комплексу "Нептун" для знищення наземних цілей. За даними видання, ймовірна дальність такої ракети може сягати 400 км (проти 300 км у протикорабельній версії) і бойова частина – 350 кг (проти 150 кг). Хоча не виключено, що це не остаточні ТТХ модифікованої ракети.

Зокрема, за інформацією видання, наприкінці серпня повідомлялося, що таких ракет вироблено всього декілька десятків.

Щодо нового варіанту "Нептуна" також раніше повідомлялося, що ракета використовує систему самонаведення з тепловізійним зображенням для пошуку та захоплення цілі на основі попереднього завантаженого зображення, і що, звичайно, ракета використовує ту ж пускову, що і для протикорабельної версії, - йдеться у статті.

Defense Express припускає, що саме роботи над "Нептуном" є одним з пунктів з переліку "ракетне озброєння та боєприпаси", на які Україна в наступному році має витратити 175 млрд грн.

Крейсер "Москва"

На рахунку ракет "Нептун" знищення російського крейсера "Москва" 13 квітня 2022 року.

"Москву" було знищено двома ракетами, запущеними з берегового ракетного комплексу "Нептун", розробленого підприємствами ДК "Укроборонпром" (Україна).

Вважається, що це найдорожча військова втрата Росії у війні проти України, оскільки залишкова вартість крейсера оцінювалася в 750 млн дол.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?