Зараз суспільство живе у постійному стресі, а психоемоційний стан людей у високій напрузі. Саме це призводить до збільшення хвороб серед дітей, які спровоковані гормональним збоєм в організмі. Заслужена лікарка України, лікарка-ендокринологиня вищої категорії Лариса Ніфонтова розповіла online.ua, які хвороби найбільше турбують батьків та дітей за останній рік.
Джерело: online.ua
Які хвороби дітей найбільше турбують батьків за останній рік
Ендокринологиня розповідає, що запити батьків за рік від початку повномасштабного вторгнення щодо здоров’я дітей змінилися.
За останній рік я можу відзначити збільшення запитів з приводу таких захворювань, як цукровий діабет, серед дітей це як правило діабет першого типу, тобто інсулінозалежний цукровий діабет.
Крім цього збільшилася кількість запитів щодо різної патології щитоподібної залози і порушення її функцій та структури.
Те ж саме стосується і такого захворювання, як передчасний статевий розвиток в різних його проявах як у хлопчиків, так і в дівчаток.
І особливо зараз збільшився запит щодо ожиріння, надлишкової маси тіла.
Чому ожиріння стає розповсюдженим серед захворювань у дітей
Все суспільство зараз живе під час постійного та тривалого стресу. Ендокринологиня зазначає, що психоемоційний стан людей у дуже високій напрузі, як у дітей, так і у дорослих.
Цей постійний тривалий стрес викликає підвищений рівень викиду стресових гормонів.
Найвідоміший гормон стресу це кортизол, постійний підвищений рівень якого викликає дисфункцію нашої основної регулювальної системи: ендокринної залози та імунної системи.
При стресі підвищується рівень й інших стресових гормонів, гормонів гіпофіза, як-от статеві гормони, які регулюють статеве дозрівання, лютеотропний, фолікулостимулюючий гормон.
Передусім збільшення рівня цих стресових гормонів призводить до змін поведінки дитини. Вона може бути агресивною, нервовою, плаксивою. Дратівливість, зміни в характері з’являються. Часто дитину дратує щось. Ось так ці гормони діють на організм.
Чому виникає ожиріння
Ожиріння - це хронічне захворювання, як у дітей, так і у дорослих. Воно може виникати в будь-якому віці, і пов’язане, як правило, з постійним порушенням обміну речовин та призводить до надмірного відкладення жирової тканини у всьому організмі.
З 2020 року ожиріння почали розглядати, як окреме хронічне захворювання, а не як симптом інших хвороб.
При порушенні ліпідного обміну може виникнути дисліпідемія. При порушенні жирового обміну печінки - жировий гепатоз. Зрештою це все може призвести до цукрового діабету другого типу.
Можна порівняти ожиріння з бомбою уповільненої дії, яку треба ліквідувати: діагностувати, вилікувати і ліквідувати. Якщо ми цього не зробимо, то вона може «вибухнути» іншими більш серйозними захворюваннями, такими, як і артеріальна гіпертензія, і жирові гепатити, та цукровий діабет.
Читайте також:
Як зберегти дитині психічне здоров'я під час війни — відповідь клінічного психолога Віталія Луньова
Як допомогти дитині впоратись зі страхом та нападами паніки — поради від психологині Світлани Ройз
ТНМК та Світлана Ройз презентували інструкцію-руханку для дітей "Крокуй до укриття"