Єрусалим визначився, кого підтримує в конфлікті між РПЦ і Константинополем
Категорія
Світ
Дата публікації

Єрусалим визначився, кого підтримує в конфлікті між РПЦ і Константинополем

Єрусалим визначився, кого підтримує в конфлікті між РПЦ і Константинополем
Джерело:  online.ua

Патріарх Єрусалимський Феофіл ІІІ підтримав Вселенський патріархат у його протистоянні з Російською православною церквою щодо надання автокефалії Українській православній церкві. Вказано, що він відправив до Вселенського патріарха Варфоломія лист з проханням про допомогу його церкві, передає ONLINE.UA з посиланням на Оrthodoxia.info.

"Минули ті часи, коли патріархи Сходу змушені були через труднощі подорожувати по всіх кінцях світу для того, щоб просити допомогу для своїх церков і таким чином були змушені бути поступливими", – сказав єрусалимський екзарх.

Цей лист підтверджує, що Патріарх Єрусалимський підтримує Фанар і православну єдність під егідою Константинополя.

"Цей крок Єрусалимського Патріархату, який є четвертою церквою серед найдавніших престолів і першою в історії християнства, окрім свого символізму, дав усім зрозуміти свою позицію на рахунок того, що відбувається", - пише видання.

Нагадаємо, проти незалежності Української православної церкви активно виступає Росія, де церковні питання навіть обговорюють на екстрених засіданнях Радбезу РФ в присутності президента Володимира Путіна. РПЦ майже щодня висуває ряд гучних погроз і ультиматумів, вимагаючи відмовити Україні в автокефалії, але незалежність УПЦ підтримують багато країн.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що РПЦ заявила про розрив відносин з Константинополем після того, як Синод прийняв рішення про надання Томосу про автокефалію Україні. При цьому в Константинополі відповіли, що не переривали спілкування з Московським патріархатом і продовжують його поминати в порядку, встановленому в диптиху.

Категорія
Україна
Дата публікації

Україна отримає від Данії пакет військової допомоги на майже 1 млрд дол

Уряд Данії
Данія

Данія виділяє новий пакет військової допомоги Україні на 6,7 млрд данських крон (995 млн дол). Допомога виділятиметься упродовж 2025-2027 років.

Головні тези:

  • Данія надає Україні новий пакет військової допомоги на 995 млн доларів, який покриватиме період з 2025 по 2027 рік.
  • Головні елементи пакету допомоги - протиповітряна оборона, артилерія та фінансова підтримка ВПС України.
  • Данія допомагає реалізувати розвиток української оборонної промисловості за данською моделлю, сприяючи українській боротьбі за свободу.

Данія виділяє Україні новий пакет військової допомоги

Про це повідомляє уряд Данії.

Зазначається, що головними елементами нового пакет допомоги стануть:

  • протиповітряна оборона (ППО);

  • артилерія;

  • фінансова підтримка Військово-повітряних сил.

У тому ж числі на період з 2025 по 2027-й Данія виділяє 208 млн доларів на фінансову підтримку постачання артилерії та боєприпасів через союзників.

Кошти також будуть спрямовані на підтримку Коаліції дронів та ІТ-коаліції, а з 2026 по 2027-й будуть виділені додаткові кошти для подальших внесків у розвиток української оборонної промисловості за "данською моделлю".

Абсолютно важливо, щоб ми допомогли українцям розбудувати їхню оборонну промисловість. Данська модель показала, що український потенціал виробляє та постачає обладнання для української боротьби за свободу. Данія має продовжувати інвестувати в це, і я сподіваюся, що інші країни наслідуватимуть наш приклад у ще більшій мірі.

Троелс Лунд Поульсен

Троелс Лунд Поульсен

Міністр оборони Данії

До слова, Данія є одним з активних союзників України у війні проти російської агресії. Вона надає значну військову допомогу, включаючи танки Leopard 1, артилерію, боєприпаси та винищувачі F-16.

Крім військової допомоги, Данія надає фінансову й гуманітарну підтримку, допомагаючи з відновленням інфраструктури та розмінуванням територій. Країна бере участь у санкційному тиску на Росію та виступає за посилення міжнародної підтримки України, зокрема у форматі ЄС і НАТО.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?