Представники центрального керівництва Євросоюзу виступили зі спеціальною заявою на адресу українського партнера з приводу євроінтеграції.
Джерело: Укрінформ
За оприлюдненими даними, європейська сторона закликає офіційний Київ посилити інституційну спроможність до проведення інтеграції.
З відповідною заявою виступила заступниця гендиректора Директорату з питань добросусідства та розширення Єврокомісії Катаріна Матернова. Вона виступила під час засідання Комісії з питань координації виконання Угоди про асоціацію Україна-ЄС.
Матернова пояснила, інституційна спроможність має бути посилена для реалізації порядку денного процесу євроінтеграції.
“Я розумію, що є ще багато незаповнених позицій (в Урядовому офісі з координації європейської та євроатлантичної інтеграції), тому що COVID дійсно на нас усіх впливає, але ми намагаємося посилити свої команди з тим, щоб вони працювали якомога продуктивніше”, - зауважила посадовиця.
Водночас народна депутатка Іванна Климпуш-Цинцадзе, голова Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до ЄС, виступила з твердженням у відповідь щодо інституційних спроможностей Києва.
Згідно з її виступом, взаємодія уряду та парламенту має бути необхідною умовою для просування серйозного та амбітного порядку денного між Україною з одного боку та Євросоюзом з іншого.
Зокрема, вона запропонувала посилені експертизи законопроєктів на відповідність загальному європейському праву.
“Можливо, розглянути можливість, щоб такий аналіз здійснювався спеціальним уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань наближення законодавства”, - наголосила Климпуш-Цинцадзе.
Євроінтеграція України
Українська сторона взяла потужний курс на здобуття членства в Євросоюзі ще наприкінці 2013 року, коли у центрі Києва почалися масові мітинги. Їх учасники обурилися планами тодішнього президента Віктора Януковича відмовитися від Угоди про асоціацію України та ЄС.
Вже з 2014 року європейський курс держави затверджений на законодавчому рівні.
Читайте також:
Україна терміново звернулася до НАТО через відведення військ РФ;
Латвія підтримає кандидатуру України на вступ до ЄС за однієї умови;
Євросоюз відповів на пропозицію команди Зеленського щодо стримування Росії.